Harran İlçemize Meslek Yüksekokulu Açılıyor

Harran İlçemize Meslek Yüksekokulu Açılıyor

Şanlıurfa'nın Harran ilçesine meslek okulu açılıyor, ilk aşamada Çocuk Gelişimi ve Mimari Restorasyon bölümleri ile öğrenci alacak

21 Nisan 2018 - 14:10 - Güncelleme: 21 Nisan 2018 - 14:28

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, Harran’a Hayırlı olsun: Harran ilçemizde uzun zamandır takip ettiğimiz Meslek Yüksek Okulu başlangıçta Harran’ımızda Çocuk Gelişimi ve Mimari Restorasyon programları açılması uygun görülmüştür.İfadelerinde bulunurken, Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın ise, Harran Üniversitesi ismini aldığı topraklara vefasını gösterdi. Harran ilçemize Meslek Yüksek Okulu açıldı. YÖK tarafından onaylanan Çocuk Gelişimi ve Mimari Restorasyon programları Urfamıza ve ilçemize hayırlı olsun.İfadelerinde bulundu.

Açık hava müzesini andıran kalıntıları kadar bilimin beşiği olarak bilinen ve yetiştirdiği alimlerle nam salan Şanlıurfa’nın otantik ilçesi Harran’ın Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, yöre halkına yüksekokul müjdesi verdi. 

Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, ilçeye Harran Üniversitesi’ne bağlı Meslek Yüksek Okulunun kazandırıldığını belirterek, "Harran Üniversitesi Rektörlüğü ile iş birliği halinde uzun bir süredir çalışmalarını sürdürdüğü Meslek Yüksek Okulunun iki programla eğitim öğretime açılacağını belirtti. Çocuk Gelişimi ve Mimari Restorasyon programlarından oluşan Meslek Yüksek Okulu sayesinde şehir dışında okuma imkanı bulamayan özellikle kız çocuklarının yüksek öğrenimden mahrum kalmayacaklarını” şeklinde konuştu Harran’ın sadece kalıntılarıyla değil ilim ve irfanla anılmaya devem etmesi gerektiğini, bu nedenle göreve geldiği günden itibaren eğitimin her zaman öncelikleri arasında yer aldığını ifade eden Özyavuz, “Medeniyet tarihimizde çok önemli bir yeri olan kadîm şehrimiz Harran eğitim alanındaki yatırımları fazlasıyla hak etmektedir. Yetiştirdiği bilginlerle, alimlerle anılan kentimize yakışan bir yatırım bir hizmet oldu. Bu müjdeyi Harran halkımıza vermekten gurur duydum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. 

Özyavuz, Yüksek Okul açılması kararının Yüksek Öğretim Kurumunca onaylandığını, önümüzdeki 2018 /2019 eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi için çabalarının süreceğini sözlerine ekledi. (harran haber, şanlıurfa haber- şanlıurfa haberleri- Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

2018/04/2018-04-21-14-23-57.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfa'da Feci Kavga 6 Ölü İşte Ölenlerin İsimleri
Urfa'da Feci Kavga 6 Ölü İşte Ölenlerin İsimleri
Kaybolan öğrencinin cansız bedeni bulundu
Kaybolan öğrencinin cansız bedeni bulundu