Harran Tıp’taki Cami Yerini İncelediler

Harran Tıp'taki Cami Yerini İncelediler

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın ile Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, Harran Tıp’taki Cami Yerini İncelediler

27 Nisan 2018 - 15:38 - Güncelleme: 28 Nisan 2018 - 15:06

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın ile Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, Osmanbey Yerleşkesi içerisinde temeli kazılan cami inşaatını gezerek görüş alışverişinde bulundular.

Cami yerinde yapılan incelemelerin ardından konuşan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın şunları söyledi: “Müftümüz ile beraber cami yerini inceledik. Senato tarafında cami yeri olarak onaylanan bu yerin alt tarafı misafirhane, üst tarafı ise cami olacak şekilde bir planlamaya yaptık. Bir hayırsever yardımda bulunursa buranın inşaatı daha hızlı bir şekilde yükselecek. Yardım eden olmazsa kendi imkânlarımızla da olsa bu işi bitireceğiz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın’a hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ettiğini belirten Müftü İhsan Açık; “Bilindiği gibi kampüste bir camimiz var. Fakat eski cami, öğrencilere yönelikti. Buradaki cami ise hastaneye gelen hasta ve hasta yakınlarının gelip namaz kılacağı bir yer olacak. Bu cami inşaatı tamamlandığında büyük bir boşluğu dolduracaktır. Hastaneye birçok insan gidip geliyor. Bir hastane için muhakkak bir camiye ihtiyaç vardır. Çok önemli bir proje başlatılmış. Hayırlı olsun” dedi.

Rektör Taşaltın ve Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık cami inşaatı incelemesinin ardından Harran Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi'nde tedavi gören Haliliye Müftüsü İbrahim Halil Okulu’yu ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular. İkili burada Başhekim Doç. Dr. Emre Erkuş’tan Müftü İbrahim Halil Okulu’nun sağlık durumuyla ilgili bilgi aldılar.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özyavuz Hafta Sonu Mesaisini Kırsalda Geçirdi
Özyavuz Hafta Sonu Mesaisini Kırsalda Geçirdi
Murat Yalçınkaya Avrupa Şampiyonu Oldu
Murat Yalçınkaya Avrupa Şampiyonu Oldu