Harran Üniversitesi Öğrencilerinden Kınama

Harran Üniversitesi Öğrencilerinden Kınama

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ün İsrail başkenti olarak tanımasına yönelik tepkiler artarak devam ederken bir tepki de Harran Üniversitesi Öğrenci Konseyinden geldi.

07 Aralık 2017 - 20:52 - Güncelleme: 07 Aralık 2017 - 21:04

Harran Üniversitesi Osmanbey Kampusunda toplanan kulüp temsilciler yaptıkları açıklamada, “Bir asra yakındır işgal altında ve her türlü hukuksuzluğa sahne olan İslam dünyasının ilk kıblesi Kudüs’ün Siyonist idare ve yardakçıları tarafından başkent ilan edilmesini asla kabul etmiyoruz ve etmeyeceğiz” dedi.

Harran Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanı Barış Yaşar tarafından okunan basın açıklamasında, “Uluslararası hukuka tamamen aykırı olarak alınan bu kararın, telafisi imkansız sonuçlar doğuracağı açıktır. 1900’lü yılların başından bu yana giderek katmerleşen bu işgal hareketi, sadece Ortadoğuyu değil, tüm dünya barışını tehdit etmekteyken, atılan bu son adım açıkça ateşle oynamaktır. Haksızlığı önleyebilecek durumda olan mahfillerin haksızlığa çanak tutmasını ve uluslararası toplumun süregelen sessizliğini ve çifte standardını reddediyoruz. Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa bizimdir ve ebede kadar da öyle kalacaktır. Hz. Ömerlerin, Selahattin Eyyubilerin, Yavuz Sultan Selim ve Abdülhamit Hanların tükendiğini ve bu zulmün payidar olacağını sananlar er veya geç ne kadar yanıldıklarını anlayacaklardır. Mescid-i Aksa, bizim nazarımızda Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’den farklı değildir. Kudüs, bize sadece Efendimizin (S.A.V.) değil, Hz. İbrahim’in, Hz. Davut’un, Hz. Süleyman’ın, Hz. İsa’nın emanetidir. Kudüs, bize Hz. İshak’ın, Hz. Yakup’un, Hz. Yusuf’un ve Hz. Zekeriya’nın ve nice peygamberlerin emanetidir ve bu ümmet omzuna yüklenen bu peygamber emanetine sahip çıkacak kudrettedir. Bizler ‘Hakkını aramayan bizden değildir’ diyen bir peygamberin ümmetiyiz.

İslam dünyası, kırmızı çizgisinin çiğnendiği bu oldu bitti karşısında asla sessiz kalmayacaktır. Bütün uyarılara rağmen gelinen bu noktada, etkili tüm karar alma mekanizmalarını bir an evvel bu haksızlığa ve işgal politikasına açıkça karşı çıkmaya ve gereken her türlü tedbiri almaya davet ediyoruz. Uluslararası toplum, dünya barışını çekinmeden tehdit eden şımarık İsrail işgal devletinin ve onun her zulmünde pazarlıksız arkasında duran ABD’nin bu provokatif kararını reddetmeli ve yok sayarak dik durmalıdır” ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çadırcı ve Saraç Ailesinin Acı Günü
Çadırcı ve Saraç Ailesinin Acı Günü
Ali Türkmen Vefat Etti
Ali Türkmen Vefat Etti