Harran Üniversitesinde yaşam merkezi faaliyete geçti

Harran Üniversitesinde yaşam merkezi faaliyete geçti

Şanlıurfa Harran Üniversitesinde Osmanbey Kampüsünde öğrenciler ve öğretim görevlileri için yaşam merkezleri oluşturuldu.

05 Eylül 2016 - 20:03

Şehir merkezinden uzak olduğu için alışveriş konusunda sıkıntı çekilen Harran Üniversitesinde Osmanbey Kampüsünde öğrenciler ve öğretim görevlileri için yaşam merkezleri oluşturuldu.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ramazan Taşaltın’ın talimatıyla kısa bir süre önce ihale yoluyla 15 dükkânın sahiplerini bulmasının ardından ihaleyi alan firmalar Osmanbey kampüsünde bulunan yaşam merkezinde faaliyete başladılar.  Okulların açılmasına kısa bir süre kalmasıyla, içerisinde Market, FastFood, unlu mamüller, market ve berber gibi esnafın bulunduğu yaşam merkezinin açılması hem öğrenciler için hemde Osmanbey’e taşınan Tıp Fakültesi Hastanesine gelen hasta yakınları için alışveriş mekanı oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Harran Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Müslüm Açıkel, bu yaşam merkezi ile amaçlarının şehir merkezinden uzakta Osmanbey Yerleşkesinde kalmak zorunda olan öğrenciler, hasta yakınları ve Osmanbey’de bulunan ailelerin günlük ihtiyaçlarını gidermek olduğunu söyledi.

Osmanbey’de yeni açılan yaşam merkezinin hala bazı eksikleri olmakla beraber faaliyete başladığını söyleyen Genel Sekreter Yardımcısı Açıkel; “En kısa zamanda var olan eksikleri gidererek güzel bir yaşam alanı oluşturacağız. Bu bölgede faaliyete başlayan esnafımızın bilinmesi için tabela çalışmaları gibi hizmetleri yapıyoruz. Özellikle hastaneye giden hasta yakınlarımızında faydalanabileceği bu merkez, Öğrencilere, orada yaşayan ailelere ve tüm hasta yakınlarına hitap edecek” diye konuştu.

2016/09/7626246.jpg
2016/09/9880921.jpg
2016/09/3447775.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gönüllü Ailesinin Acı Günü
Gönüllü Ailesinin Acı Günü
Urfa'da Toz Bulutu Yerine Yağmura Bıraktı
Urfa'da Toz Bulutu Yerine Yağmura Bıraktı