Harran Yeni Bir Rekora İmza Attı

Harran Yeni Bir Rekora İmza Attı

Şanlıurfa’nın Harran İlçesi Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimini de yeni bir başarı öyküsü daha yazdı.

26 Haziran 2018 - 11:56 - Güncelleme: 26 Haziran 2018 - 12:01

16 Nisan2018’de referandumda “evet” oylarıyla Türkiye rekoru kıran Şanlıurfa’nın Harran İlçesi, AK Partili Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz’un öncülüğünde 24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimini de yeni bir başarı öyküsü daha yazdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 52,59, AK Parti (yüzde 42,56) ve MHP (yüzde 11,1)’inin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın yüzde 53.66’lık oy oranı ile birinci çıktığı seçimde Harran İlçesi, yeni bir rekorun bayramını yaşıyor.

Erdoğan ve AK Parti’nin sandık zaferi Harran’da ayrı bir coşku ile kutlanırken, Başkam Özyavuz, yaptığı değerlendirmede, seçmenlere teşekkür etti.Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz’un öncülüğündeki AK Parti teşkilatı,16 Nisan referandumunda olduğu gibi 24 Haziran seçiminde de sandıktan büyük başarı elde etmenin mutluluğunu yaşadı.

AK Parti’nin Harran’daki seçim destanı sevinçle karşılandı. Başkan Mehmet Özyavuz’un da katılımıyla sokaklara çıkan partililer, ellerindeki Türk bayraklarıyla “Recep Tayyip Erdoğan” sloganları atarak, seçim başarısını görkemli bir şekilde kutladı.

Harranlıların vatanına, milletine ve bayrağına bağlı insanlar olduğunu dile getiren Başkan Özyavuz, “Harran’ın 24 Haziran seçim zaferi ilk değil. Daha önce girdiğimiz her seçimde benzeri başarıların sevincini ve gururunu yaşadık. Bu yoğun ilgi aynı zamanda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgi, saygı ve bağlılığımızın da bir ifadesidir.” dedi.

Türkiye’nin üzerinde oynanan oyunlara ve bölgedeki gelişmelere dikkat çeken Özyavuz, “Vatandaşlarımız bütün bu gelişmelerin farkında. Bölgemiz bir ateş çemberinin içerisinde. Sadece Türk halkının değil bütün İslam alemi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bir kurtarıcı olarak görüyor. Bundan dolayı Harranlı hemşehrilerimiz liderimiz Erdoğan’a her seçimde tam destek veriyor.” diye konuştu.

“KENDİ REKORUMUZU KIRIYORUZ”

AK Parti Harran İlçe Başkanı Mahmut Özyavuz ise ilçe halkına verdikleri destek dolayısı ile teşekkür etti. Harran’ın 24 Haziran seçimlerinde rekorunu tazelediğini belirten Özyavuz şöyle konuştu:

“Her seçimde olduğu gibi rekorumu yine kendimiz kırdık. Halkımız büyük bir kararlılıkla Reisinin yanında durdu, onu yalnız bırakmadı. Harran halkı, bir kez daha Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğunu deklare etti. Rekorumuzu bizden başka kimsenin kıramayacağını da vurgulamak istiyorum.”

“Yediden yetmişe tüm Harranlı hemşehrilerimi kutluyorum” diyen AK Parti İlçe Başkanı Mahmut Özyavuz, sözlerini, “İnşallah önümüzdeki seçimlerde yüzde yüzlük bir oy oranı ile yeni bir rekora daha imza atacağız.” diye tamamladı. Geç saatlere kadar süren kutlamalarda partililer gönüllerince eğlendi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 Kişinin Öldüğü Silahlı Kavga Kamerada
6 Kişinin Öldüğü Silahlı Kavga Kamerada
6 Kişinin Öldüğü Kavga İle İlgili Flaş Gelişme
6 Kişinin Öldüğü Kavga İle İlgili Flaş Gelişme