Harran Yeşil Alanlarla Donatılıyor

Harran Yeşil Alanlarla Donatılıyor

Şanlıurfa Harran Belediyesi Yeni parkların yapımına devam ederken bir yandan da mevcut parklar yenileniyor.

02 Ekim 2018 - 09:54 - Güncelleme: 02 Ekim 2018 - 09:56

Şanlıurfa Harran Belediyesinin ilçedeki yeşil alanları her yıl artırma çalışmaları sürüyor Yeni parkların yapımı devam ederken, bir yandan da mevcut parklar yenileniyor.İlçedeki en küçük alanların park haline dönüştürülmesi hedefiyle hareket eden Harran Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 2018 yılında bir yeni park, bir futbol sahası ve bir basketbol sahası yapılırken, mevcut parkların düzenlenmesi ve oyun gruplarının tadilatı da devam ediyor.

Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, yaptığı açıklamada, daha yaşanılabilir kent için ilçede kişi başına düşen yeşil alanı miktarını sürekli yükseltmenin gayretinde olduklarını söyledi.

İlçede yeni yeşil alanların oluşturulması ve mevcutların da daha kullanılabilir duruma getirilmesi için ilgili birimlerinde yoğun bir çalışma gerçekleştirildiklerini belirten Başkan Özyavuz,  “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana çevre düzenlemesine ve yeşil alanların artırılmasına büyük önem verdik” dedi.

Başkan Özyavuz, göreve geldiklerinde ilçede bir tane bile yeşil alan olmadığını vurgulayarak, şöyle konuştu:“Şimdi bu güzel ilçemizin dört bir yanında yeşil alanlar var. Kısa bir süre sonra, ilçeye kazandırdığımız bir parkımızı ve büyük mesire alanımızı daha halkımızın hizmetine sunacağız. Harran her geçen gün daha yeşil ve daha yaşanılır bir kent kimliğine bürünüyor. Harran ve Harranlı kardeşlerim her şeyin en iyisine layıktır. Her zaman Harranlı kardeşlerimizin yanında durduk ve durmaya devam edeceğiz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tatlıses: Allah kimseyi mağarada büyütmesin inşallah
Tatlıses: Allah kimseyi mağarada büyütmesin inşallah
Küçük kaymakamlar talimat yağdırdı
Küçük kaymakamlar talimat yağdırdı