Harranlı Miniklere Zeka Oyunları Atölyesi Açıldı

Harranlı Miniklere Zeka Oyunları Atölyesi Açıldı

Şanlıurfa’nın Harran İlçesi Zübeyde Hanım Anaokulunda oluşturulan Zeka Oyunları Atölyesi, düzenlenen törenle açıldı.

21 Eylül 2018 - 10:25

Yeni eğitim ve öğretim senesinin başlaması öncesinde Harranlı çocukların eğitimine katkıda bulunmak amacıyla hazırlanan Zeka Oyunları Atölyesi açılışına, Harran Kaymakamı Ömer Faruk Çelik, Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Murat Uyanık, daire amirleri, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Başkan Özyavuz, Kaymakam Çelik ve beraberindeki protokol üyeleriyle beraber kurdele keserek açılışını yapmış oldukları atölyede, okul öncesi eğitimin önemine değindi.

Meydana getirilen araştırmalara bakılırsa,  ülkemizde okul öncesi eğitim alan çocukların okula her anlamda daha hazır başladıklarını, daha uzun süre okulda kaldıklarını, çoğunun üniversite öğrenimi aldıklarını ve daha yüksek statülü işlerde çalıştıklarını vurgulayan Özyavuz, “Zekâ oyunları da, başta bilişsel gelişim olmak üzere bireyin tüm gelişim alanları üzerinde pozitif yönde etkilere haizdir” dedi.

Çocukların, hayata açılan penceresi olan oyunlar aracılığıyla, strateji geliştirme, akıl yürütme, yaratıcılık, planlama, eleştirel düşünme, dikkat, görsel algı, ayırt etme, dil-sayı kavramı, hafıza, konsantrasyon ve şekil-uzay becerileri kazandıklarını ifade eden Özyavuz, şunları kaydetti:“Bunun yanı sıra rekabet, yenilgiyi kabullenme, sebat, karar verme, ileriyi görme, motivasyon, girişimcilik ve öz itimat benzer biçimde tutum ve davranışlarında olumlu yönde gelişmeler sağlanabilir. Hepimiz de yetkililer olarak her süre bu tür sosyal destek projelerinin destekçisi olduk ve olmaya devam edeceğiz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karbonmonoksit gazından zehirlenen yaşlı adam öldü
Karbonmonoksit gazından zehirlenen yaşlı adam öldü
Tatlıses: Allah kimseyi mağarada büyütmesin inşallah
Tatlıses: Allah kimseyi mağarada büyütmesin inşallah