Hilvan’da Beton Yol Atağı

Hilvan'da Beton Yol Atağı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 13 ilçede başlatılan beton yol atağı Hilvan İlçesinde devam ediyor

02 Mayıs 2018 - 16:01

Şanlıurfa’da kalıcı ve uzun ömürlü yollar yapmak için Büyükşehir Belediyesi tarafından 13 ilçede başlatılan beton yol atağı Hilvan İlçesinde devam ediyor. Sürdürülen yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyerek teknik kadrodan bilgi alan Başkan Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa kent merkezi ve tüm ilçelerindeki yol sorunun tarihe gömeceğiz" dedi.

Son 3 yıldaki beton uygulamasında 600 kilometreyi aşan Büyükşehir Belediyesi, uzun ömürlü olması dolayısıyla tüm ilçelerde beton yol çalışmalarına ağırlık verdi. Bu kapsamda Hilvan ilçesinde ilk kez başlatılan Kepirhisar-Uluyazı mahalleleri arasındaki beton yol döküm çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Nihat Çiftçi, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

ÇİFTÇİ; 300 KİLOMETRELİK YOL YAPIM SEZONUNU BAŞLATTIK

Burada bir açıklamada bulunan Başkan Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi olarak kalıcı ve uzun ömürlü yollar inşa ettiklerini belirtti.

AK Belediyelerin işinin başında olduğunu söyleyen Başkan Çiftçi, “Büyükşehir Belediyesi olarak Şanlıurfa’mıza kalıcı ve ömürlü yollar yapıyoruz. Hasırlı beton yollarla Şanlıurfa’nın yol sorununu tarihin derinliğine atmak istiyoruz. Kadrolarımız çok güzel çalışmalar yaptı. Birecik, Halfeti, Bozova ve Hilvan’da çok hızlı bir şekilde grup beton yolları yapılıyor. Uluyazı-Kepirhisar mahallerindeki çalışmalarımızı Allah’ın izniyle bir hafta içerisinde bitirmiş olacağız. Ekiplerimiz buradan da Harran, Akçakale, Ceylanpınar ve Viranşehir bölgesindeki belirlemiş olduğumuz grup yollarına gidecekler. Bu yolların mukavemeti çok yüksek ve 20-30 yıl ömürlük yollar. AK Belediyeler işinin başında. Biz Genel Başkanımızdan, Cumhurbaşkanımızdan Milletimizden aldığımız güç ile hizmet ediyoruz.  talimatı Dolayısıyla hizmet için var gücümüzle çalışıyoruz. Şanlıurfa ve 13 ilçe hepimizin ve dolayısıyla bu ilçelerin kaynaklarını bu ilçelere kalıcı sağlam ve sürdürülebilir hizmetlerle götürmemiz lazım. Şehir merkezleri kendine geldi. Kırsal mahallelerimiz her şekli ile gelişiyor. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Bu yıl planlamış olduğumuz 1300 km yol sezon itibari ile başladı. İnşallah ekim sonu gibi bitirmiş olacağız. Artık kırsalda yolların konuşulmasını istemiyoruz” dedi.

İlçe ziyaretleri kapsamında Hilvan Merkezine geçen Başkan Çiftçi, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Esnaf ile ayaküstü sohbet eden Başkan Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediyesinin ve AK Belediyelerin çalışmalarını değerlendirdi.

Hilvan'da AK Parti İlçe Başkanlığını da ziyaret eden Başkan Nihat Çiftçi, AK Parti kadroları ile ilçe hakkında istişarede bulundu.

Öte yandan Hilvan ilçe ziyaretlerinde Başkan Nihat Çiftçi'ye Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, AK Parti Hilvan İlçe Başkanı Mustafa Cidir, Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri ve Büyükşehir Belediyesi teknik kadrosu eşlik etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 Kişinin Öldüğü Olay İle İlgili İddialara Açıklama Geldi
6 Kişinin Öldüğü Olay İle İlgili İddialara Açıklama Geldi
Akademik Birlik Derneğinden Rektör Çelik'e Ziyaret
Akademik Birlik Derneğinden Rektör Çelik'e Ziyaret