Hilvan’da Larva Mücadelesi Devam Ediyor

Hilvan'da Larva Mücadelesi Devam Ediyor

Hilvan Merkez ve Kırsal mahallelerde Sivrisinek ve Karasineklerin yumurtlama dönemi olan larva döneminde ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.

22 Mart 2018 - 16:49

Şanlıurfa Hilvan Belediyesi Temizlik işleri müdürlüğü tarafından Hilvan Merkez ve Kırsal mahallelerde Sivrisinek ve Karasineklerin yumurtlama dönemi olan larva döneminde ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.

Vektörle mücadelenin en önemli aşaması olan Larva döneminde ilaçlama çalışmaları devam ediyor. Hilvan Belediyesi Temizlik işleri Ekipleri toplum sağlığını tehdit eden karasinek ve sivrisinek larvalarına karşı ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Hilvan Belediyesi Temizlik işleri Oluşturduğum ekipler tarafından kirli su kanallarının dereye aktığı noktalar, fosseptikler, mazgal ve logarlar, çöplük alanlar, ahırlar ve gübrelikleri ile larva üreyecek alanları ilaçlanıyor.

Halkın sağlığını tehdit eden sivrisinek ve karasineklerin yumurtlama dönemi olan larva döneminde uyarılarda bulunan temizlik işleri müdürlüğü vatandaşlara düşen en önemli görev atıklarını bu etkenlere karşı izole etmek yani atıklarını her türlü şartlarda uzaklaştırılana kadar kapalı tutmasıdır. (Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Raftingde korku dolu anlar
Raftingde korku dolu anlar
Beşinci kattan düşen kedisi için 190 bin lira harcadı
Beşinci kattan düşen kedisi için 190 bin lira harcadı