Hilvan Meslek Yüksek Okulunun yeni yıl açılışı yapıldı

Hilvan Meslek Yüksek Okulunun yeni yıl açılışı yapıldı

Şanlıurfa Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık Harran Üniversitesi Hilvan Meslek Yüksek Okulu 2017-2018 akademik yılının açılışını yaptı.

23 Ekim 2017 - 23:51

Şanlıurfa Hilvan Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda düzenlenen açılış programına Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bürhan Akpınar, Hilvan MYO Müdürü Ahmet Oymak, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Hilvan Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Abdurrahman Açıkgöz, İlçe Jandarma Bölük Komutanı İsmail Tanrısever, Hastane Müdürü Mustafa karcı, Öğretim Üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Akademik yılı açılışında konuşan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Hilvan Meslek Yüksek Okulu'nun bölgede en etkin ve en gözde okul olduğunu söyledi.

Bayık, yaptığı konuşmasında;" Daha önce iki bölüm ile akaemik eğitim veren Hilvan Meslek Yüksek Okulu, bugün yaklaşık 500 öğrenciye ulaşmış bir rakamla 4 bölüm altında eğitim veriyor. Yapılan son yerleştirmelerde en çok tercih edilen Hilvan Meslek Yüksek Okulu, önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında açılacak olan 2 bölümle blgenin en cazip okulu haline geleceğine inanıyorum. Bu durum, hem öğrencilerimiz için hem de Hilvana için büyük bir şans demektir" dedi.

Öğrencilere gördükleri akademik eğitimin dışında da kendilerini farklı alanlarda geliştirmesi tavsiyesinde bulunan Bayık " Kendinizi mutlaka kişisel ve farklı alanlarda geliştirin. Bugün akademik bir diploma sahibi olmak yetmeyebilir" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harran'da Okula Gitmeyen Öğrenci Kalmayacak
Harran'da Okula Gitmeyen Öğrenci Kalmayacak
Boşaltılan Hastane Binası Bağımlıların Meskeni Oldu
Boşaltılan Hastane Binası Bağımlıların Meskeni Oldu