HRÜ Eğitim Fakültesinde Öğretmenler Günü Kutlandı

HRÜ Eğitim Fakültesinde Öğretmenler Günü Kutlandı

Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi düzenlediği programla 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı kutlamaya öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

29 Kasım 2018 - 09:23

HRÜ- Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi, düzenlediği programla 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törene, Rektör vekili ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Deniz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ziya Suluyer, Eğitim Fakültesi öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Öğretmenlere gösterilen saygının, topluma verilen değerin bir göstergesi olduğunun asla unutulmaması gerektiğini belirten Rektör vekili Prof. Dr. Mustafa Deniz; “Yurdumuzun her köşesinde büyük bir özveriyle çalışan ve en zorlu şartlarda dahi mesleklerini sevgiyle icra eden tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın, öğretmenler gününü yürekten kutluyorum. Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun saygın ve fedakâr üyeleridir. Kültürümüzde de öğretmenlerimiz anne ve babalarımız kadar değerlidir. Öğretmenlik mesleğinin mesuliyeti de çok büyüktür” dedi.

Evlatlarımızın geleceği hazırlanmasında en kutsal görevi alan, her yerde ilmin ışığını saçmak için çaba sarf eden, emek ve alınteri döken tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum diyerek konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Ziya Suluyer; “Dünden bugüne görevi başında şehit olan eğitimcilerimiz başta olmak üzere ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Şanlıurfa’mızda 27 bin öğretmenimiz var. Öğretmen ihtiyacımız her geçen yıl artmaktadır. Öğretmenler, toplumda en itibarlı, en değerli varlıklar, en iyi insanları olarak biliniyor. Örnek alınan kişiler olarak gösteriliyoruz. En iyi olabilmek için çok çaba sarf etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Bizim işimiz sadece öğretmek değil, eğitici de olmamız gerekiyor diyerek sözlerine başlayan dekan yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Fatih Ciğerci; “İyi insan yetiştirebilmek lazım. Bu ülkenin milli, manevi, kutsal değerlerini öğrencilerimize aktarabilmek bizim için çok önemlidir. Size emanet edilen çocukları en iyi şekilde işleyip, memlekete, millete ve kutsallara sadık kalacak bireyler yetiştirmeniz gerekiyor” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından günün anlam ve önemi belirten şiirler okundu. Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi ana bilim dalı öğrencilerinin verdiği konserin ardından film gösterimi ile tören sona erdi.

2018/11/2018-11-29-09-26-41.jpg
2018/11/2018-11-29-09-26-41_1.jpg
2018/11/2018-11-29-09-26-42.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa’da vahşet
Şanlıurfa’da vahşet
Kılıçdaroğlu Saldırıya Uğradı
Kılıçdaroğlu Saldırıya Uğradı