HÜDA PAR’dan Sabah Namazı ile Diriliş Programı

HÜDA PAR’dan Sabah Namazı ile Diriliş Programı

HÜDA PAR Şanlıurfa Gençlik Kolları, Sabah Namazıyla Diriliş” programı kapsamında Eyüp Peygamber Camiinde üye ve gönülleriyle bir araya geldi.

24 Aralık 2017 - 15:18

HÜDA PAR Şanlıurfa Gençlik Kolları, Sabah Namazıyla Diriliş” programı kapsamında Eyüp Peygamber Camiinde üye ve gönülleriyle bir araya geldi.HÜDA PAR Şanlıurfa Gençlik Kolları Başkanlığı, geleneksel hale getirdikleri "Sabah Namazıyla Diriliş" programı kapsamında bu hafta üye ve gönüllülerini Eyüp Peygamber Camii'nde bir araya getirdi.

Şanlıurfalı gençler her hafta cumartesi günü, sabah namazında, farklı camilerde “Sen Uyan ki Ümmet Uyansın” “Sabah Namazıyla Diriliş” sloganıyla bir araya geliyor.Bu hafta Eyüp Peygamber Camii'nde düzenlenen programa gençlerin yanı sıra HÜDA PAR İlçe Teşkilatları ve vatandaş katıldı.Programda HÜDA PAR Haliliye Gençlik Kolları Başkanı Sinan Çetinsu, Peygamber Efendimizin güzel ahlakı ve doğru sözlülüğü üzerine bir konuşma yaptı.Peygamber efendimizin, yeryüzüne güzel ahlakıyla örnek bir kişi olarak gönderildiğini söyleyen Çetinsu; “Güzel ahlak denince ilk akla gelen, Peygamber efendimizdir. Peygamber efendimiz diğer ülkelere elçiler gönderdiği zaman elçilere; ‘İnsanlara gittiğiniz zaman onlara güzel söz söyleyin’ diyordu. Ebu Sufyan’a Hz. Peygamber hakkında soru sorun Heraklius, ‘Muhammed size ne vad ediyor?’ diye sorduğunda; Ebu Sufyan; “O bize yalan söylememeyi, haram yememeyi ve güzel ahlaklı olmayı emrediyor.” şeklinde cevap vermişti ve bu cevap Hz. Peygamberin düşmanları tarafından dillendiriliyordu. Bizler de birer Müslüman olarak, Peygamber efendimizin bir varisi olarak, hangi şartlarda olursa olsun güzel ahlaklı olmamız gerekiyor.” dedi.

Güzel ahlakın insanlar arsındaki ilişkiler de etkili olduğunu, davetçinin güzel ahlakının inanlara etki ettiğini belirten Çetinsu; “ Bir Müslüman da güzel ahlak yoksa insanlara anlatacak hiçbir şeyi yok demektir. Peygamber efendimiz bize en güzel örnektir, güzel ahlakıyla, doğru sözlüğüyle. İş yerimize gelen müşteriye, ürünümüzü satmak için bin bir türlü yalanlar söyleyebiliyoruz. Eğer bir yerde personel isek, işten kaytarmak için her türlü bahaneler uydurabiliyoruz. Sanki o doğruluk ve eminlik Hz. Peygamberin döneminde kaldı gibi bir his uyanıyor içimizde. Oysaki öyle değil. Bu günde bizler Hz. Peygamberi kendimize örnek almalıyız.” şeklinde konuştu.Program dua ve temennilerle son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rızvanoğlu Ailesinin Acı Kaybı
Rızvanoğlu Ailesinin Acı Kaybı
Oyuncak Bebek Filmi Avrupa'da Birinci Oldu
Oyuncak Bebek Filmi Avrupa'da Birinci Oldu