HÜDA PAR, Yasin Börü hafızamızdan silinmedi

HÜDA PAR, Yasin Börü hafızamızdan silinmedi

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Lokman Yalçın, burada yaptığı açıklamada kurban fiyatlarının yüksek olduğundan rağbetin az olduğunu söyledi.

02 Eylül 2017 - 23:20

Kurban kesim yerlerini ve kurban satıcılarını dolaşan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Lokman Yalçın, burada yaptığı açıklamada kurban fiyatlarının yüksek olduğundan rağbetin az olduğunu söyledi.

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Lokman Yalçın, Haliliye İlçe Başkanı Basri Demir ve Karaköprü İlçe Teşkilatından Faruk Polat, kurban kesim yerlerini ve kurban satıcılarını ziyaret ederek vatandaşların huzurlu bir bayram geçirdiklerini söyledi.

Umut Kervanı Vakfı Şanlıurfa Şubesinin Eyüp Peygamber Camii yanındaki kurban kesim çadırını da ziyaret eden Yalçın, burada çalışanlarla hasbihal edip yaptıkları hayırlı çalışmalarından ötürü teşekkür etti.

6-8 Ekim Kobani bahaneli olaylarda kurban eti dağıttığı esnada PKK/HDP'liler tarafından vahşice katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarının hafızlardan silinmediğini, her kurban bayramına girildiğinde yüreklerinde canlandığını söyleyen Yalçın, tarih boyunca bunun silinmeyeceğini ifade etti.

Kurban yoğunluğunun geçen seneye oranla durgun olduğunu sözlerine ekleyen Yalçın, “Bayram dolayısıyla hem kurbanlık satan esnafı hem de Umut Kervanı Vakfı Şanlıurfa şubesinin kesimhanesini ziyaret ettik. Kurban yoğunluğunun geçen seneye göre biraz daha durgun olduğunu gördük. Kurban alıcılarıyla yaptığımız görüşmelerde kurban fiyatlarının yüksek oluşundan dolayı rağbetin düşük olduğu söylendi. Satıcılar da hayvanlara verilen yemlerin yüksek oluşundan dolayı kurban fiyatlarının yüksek olduğunu söylediler. Bunlar da kendi açılarından haklıdırlar.” ifadelerine yer verdi.

Kurban Bayramının zulüm altındaki mazlumların kurtuluşa vesile olmasını temenni eden Yalçın, “Bölgemizde, memleketimizde kurban bayramının huzur ve barış içerisinde idrak ediliyor olması bizleri mutlu etmiştir. Fakat diğer taraftan Arakan’da, Suriye’de, Irak’ta, Yemen’de ve diğer İslam beldelerinde yaşanan vahşet ve zulümlerden dolayı kurban bayramına buruk bir kalp ve hüzünle girmiş bulunuyoruz. Rabbim bu bayramı mazlumları zulümlerden kurtuluşuna vesile kılsın. Şuana kadar herşey güzel geçiyor. Herhangi bir sıkıntı yok.Çok huzurlu bir bayram geçiyor vatandaşlarımız. Kurban ibadetlerini gönül rahatlığıyla yerine getiriyorlar.”şeklinde konuştu.

Parti olarak bayramlaşma programını da açıklayan Yalçın, tüm üyeleri ile Şanlıurfalıları bayramlaşmaya davet ederek, "HÜDA PAR Şanlıurfa İl Teşkilatı olarak Bayramın ikinci günü il binamızda saat 14.00 ile 17.00 arasında resmi bayramlaşmamız olacaktır. Tüm parti üyelerimiz ve halkımız davetlidir." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Park halinde hareket eden vinç faciaya neden oluyordu
Park halinde hareket eden vinç faciaya neden oluyordu
Cadde Ortasındaki Kanlı Hesaplaşma
Cadde Ortasındaki Kanlı Hesaplaşma