İHH’nin Bu Sefer ki Durağı Ceylanpınar Oldu-Videolu Haber

İHH'nin Bu Sefer ki Durağı Ceylanpınar Oldu-Videolu Haber

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediyesi sosyal sorumluluk projelerini sürdürüyor. Belediye ve İHH işbirliğiyle 350 yetim çocuğa program düzenlendi.

24 Mart 2018 - 21:53

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediyesi sosyal sorumluluk projelerini sürdürüyor. Belediye ve İHH işbirliğiyle 350 yetim çocuğa program düzenlendi.Şanlıurfa Ceylanpınar Belediyesi yaptığı programla yetim çocuklara kucak açtı.İHH'nın belirli aralıklarla düzenlediği "Yetim Gülerse Dünya Güler” projesinin bu sefer ki durağı Ceylanpınar oldu. İHH, yetim çocuklara yönelik programlarını bu sefer Ceylanpınar'da düzenledi.  Ceylanpınar Belediyesi ve İHH işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlikte, evlerinden alınan yetim çocuklar ve aileleri, Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda konuk edildi.

ÇOCUKLAR UNUTMAYACAKLARI BİR GÜN GEÇİRDİ

Çocukların çeşitli etkinliklerle eğlendirildiği programa Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bayol'da katıldı. Çocukların etkinliğini ziyaret ederek onlarla sohbet eden ve çocuklarla oyunlar oynayan Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bayol, manevi yönden mutluluk veren bir aktiviteye ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Oyunlar, animasyonlar ve eğlence gruplarında gönüllerince eğlenen yetim çocuklar unutamayacakları bir gün geçirdi. Minikler, kendileri için hazırlanan ikramları tadarken, bir yandan da eğlenceli yüz boyama etkinliğine katıldı. Öte yandan düzenlenen programa Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bayol'un yanı sıra İlçe Kaymakamı Ahmet Karatepe, Ak Parti İlçe Başkanı Halid Şimşek, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

"ONLARIN YAŞAMLARINA GÜZEL DOKUNUŞLARDA BULUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bayol, Ceylanpınar Belediyesi olarak vatandaşların yaşamlarına güzel dokunuşlara imza atmaya devam edeceklerini ifade ederek, "İHH bizim yıllardan bu yana sosyal etkinliklerde beraber çalıştığımız bir sivil toplum kuruluşudur. Şu anda Türkiye'nin gururu olan İHH, dünyanın her yerinde faaliyetlerini sürdürüyor. İHH tarafından Arakan'da Şanlıurfa Mahallesi açılacak. Ceylanpınar Belediye Başkanımız Menderes Atilla'da orada bir su kuyusu açacak. Ben hepinizin önünde yiğit Belediye Başkanımız Menderes Atilla'ya teşekkür ediyorum. Ceylanpınar Belediyesi olarak teknik ve fiziki belediyecilikte olduğu gibi sosyal duyarlılık gerektiren her projede yer almaya, hayatın her anında vatandaşlarımızla birlikte olmaya, onların yaşamlarına güzel dokunuşlarda bulunmaya devam edeceğiz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

"2 KUYUDAN BİRİNİN YAPIMINI BAŞKAN ATİLLA ÜSTLENDİ"             

İHH Şanlıurfa Şubesi Başkanı Behçet Atilla, Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla'nın Arakan'da bir su kuyusunu üstlendiğini belirterek, "İHH Bosna Savaşı'nda sonra kurulmuş olan bir vakıf olup, mazlumlar coğrafyasında, İslam aleminde ve dünyanın değişik yerlerinde insani yardım görevi yürüten bir vakıfız. İHH olara birçok görev alanımız olsa da en önemsediğimiz yer yetim çocuklarımızdır. İHH, şu anda 90 bin yetime sponsordur. Ayrıca Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla'ya hepinizin önünde teşekkürü bir borç bilirim. Biz geçen hafta Şanlıurfa'da Arakan için 2 milyon liralık bir proje başlattık. 500 bambu ev, okul ve 2 su kuyusunun olduğu bir projeydi. Su kuyularımızın tanesi 65 bin liraya mal oluyor. 2 kuyudan birinin yapımını Başkan Atilla üstlendi ve parasını da yatırdı" diye konuştu.

"BİR YETİMİN BAŞININ OKŞAMANIN SEVAP OLDUĞU BİR DİNE MENSUBUZ"

Ak Parti Ceylanpınar İlçe Başkanı Halid Şimşek, yetimin başını okşamanın sevap olduğu bir dine mensup olmanın mutluğunu içinde olduklarının altını çizerek şöyle konuştu."Aslında bu programda yetim çocukları saymak lazım. Çünkü bugün ki programımızın teması da onlar için hazırlanmış ve bugün onların günüdür. Biz İslami bir coğrafya da yaratıldık. Bugün de Müslüman bir lidere sahibiz. İslam'ın ve İslam ümmetinin tek yardımcısı ve tek lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bunu da hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu tür programları önce Allah'ın sonra da Recep Tayyip Erdoğan'ın sayesinde yapabiliyoruz. Böyle bir etkinlikte bizleri yavrularımızla buluşturan İHH'ya da teşekkür ederim. Dedi (Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri-Şanlıurfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • misafir
    11 ay önce
    savaş mağduru kadınlara çocuklara yardımcı olan el uzatan sivil toplum kuruluşlarına teşekkürler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Raftingde korku dolu anlar
Raftingde korku dolu anlar
Beşinci kattan düşen kedisi için 190 bin lira harcadı
Beşinci kattan düşen kedisi için 190 bin lira harcadı