İki Bakandan Telefondan İlginç Pazarlık

İki Bakandan Telefondan İlginç Pazarlık

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu arasında telefonda ilginç bir pazarlık yaşandı

26 Mart 2018 - 19:01 - Güncelleme: 26 Mart 2018 - 19:05

Hafta sonunda çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu arasında telefonda ilginç bir pazarlık yaşandı. Suruç Ovasına su bırakılmasını isteyen Bakan Fakıbaba, Bakan Eroğlu’ndan suyu bıraktırmasını istedi. Fakıbaba, görüntülü olarak görüştüğü Eroğlu’na gerekirse çiftçinin borcunun alacakları desteklemelerden kesilebileceğini söyledi.

Çiftçiler suyun bırakılmasını istedi

Hafta sonunda çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Suruç ilçesinde çiftçilerin sıkıntılarını dinledi. Bakan Fakıbaba, sokakta görüştüğü çiftçilerin su talebine duyarsız kalmadı. Çiftçiler, ekinlerinin kuruduğunu iddia ederek Bakan Fakıbaba’dan DSİ’ye ait kanallardan Suruç Ovasına su bırakılmasını istedi.

İki bakan telefonda su pazarlığı yaptı

Cep telefonuyla Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile görüntülü olarak görüşen Bakan Fakıbaba, Suruç Ovasına kanallardan su bırakılmasını istedi. Ovaya su verildiği takdirde çiftçilerin desteklemelerini tutacağını ve borçları bu şekilde ödeyebileceğini söyleyen Bakan Fakıbaba, hafta içinde AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ve AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile birlikte kendisini ziyaret edeceğini belirtti. Bakan Eroğlu ise Bakan Fakıbaba’nın talebini geri çevirmeyerek gerekeni yapacağını söyledi. Her iki bakandan da söz alan çiftçiler büyük bir mutluluk yaşayarak dakikalarda alkış çaldı.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa’da vahşet
Şanlıurfa’da vahşet
Şanlıurfa'da sosyal yaşam sokağı açıldı
Şanlıurfa'da sosyal yaşam sokağı açıldı