İki Farkı Ekspertiz Raporu 8 Bin TL Mağdur Etti

İki Farkı Ekspertiz Raporu 8 Bin TL Mağdur Etti

Şanlıurfalı Kadir Alan, oto ekspertiz hilesi ile karşı karşıya kaldı, Diyarbakır’da 40 Bin TL aldığı araba hasarlı çıkınca ekspertiz hilelerinden dolayı 8 Bin TL zarar etti.

15 Nisan 2018 - 13:08 - Güncelleme: 16 Nisan 2018 - 22:55

Şanlıurfalı Kadir Alan, oto ekspertiz hilesi ile karşı karşıya kaldı, Diyarbakır’da 40 Bin TL aldığı araba hasarlı çıkınca ekspertiz hilelerinden dolayı 8 Bin TL zarar etti.İnternet üzerinden aldığı ikinci el otomobili Şanlıurfa’ya getirerek ekspertize götüren vatandaş, Diyarbakır’da aldığı ekspertiz raporundaki hasardan daha fazlasının olduğunu anlayınca büyük bir şok yaşadı. Vatandaş, iki farklı rapor nedeniyle 8 bin lira zararının olduğunu iddia etti.

Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa’da yaşayan Kadir Alan, internet üzerinden beğendiği ikinci el bir otomobili almak için sahibi ile görüştü. İkili, otomobilde değişen ve boyalı parça olup olmadığını öğrenmek için Diyarbakır’da oto ekspertize götürdü. Burada aldıkları oto ekspertiz raporunda otomobilin 4 parçasının boyalı, bir parçasının ise değiştiğini gördü. İkili fiyatta anlaşınca Kadir Alan, otomobili 40 bin liraya alarak Şanlıurfa’ya getirdi. İki gün sonra şüphe üzerine aracını Şanlıurfa’da başka bir ekspertize götüren Kadir Alan, kendisine verilen yanlış ekspertiz raporu ile neye uğradığını şaşırdı. Daha önce 4 parçası boyalı, bir parçası ise değiştiği rapor edilen aracın 6 parçasının boyalı, 3 parçasının ise değiştiğini öğrendi.

İki farklı rapor 8 bin lira zarar ettirdi

Diyarbakır’dan 40 bin liraya aldığı otomobilin iki farklı ekspertiz raporu nedeniyle kendisine 48 bin liraya mal olduğunu belirten Kadir Alan,” Arabayı internet üzerinde ilanda bulduk. Diyarbakır'a gittik, sahibiyle konuştuk, arabayı beğendim. Arabayı kontrol etmek için ekspertize götürdüm. Ekspertiz bana 4 boya bir değişen çıkarttı. Arabayı Urfa’ya getirdim. Şüphe üzerine arabayı 2 gün sonra arabayı ekspertize götürdüm. Arabada 6 boya, 3 değişen çıktı” dedi.

Ekspertizler için kanun çıkartılmasını istedi

Buradan yetkililere seslenmek istiyorum. Böyle olmuyor. Adam zaten oraya yazıyor, 24 saat için geçerli diye. Kendilerine güvenleri olsa oraya oto ekspertiz raporu geçerlilik süresi 24 saat diye yazmazlar. Buradan yetkililere sesleniyorum, araç ekspertiz raporu hukuki niteliği ile ilgili bir çare bulsunlar buna. Dolandırıldım, mağdur oldum. Burada 40 bin lira değeri olan otomobil bana 48 bin liraya mal oldu” diye konuştu.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçakale'de Sağlık'ta Bir İlk Daha Gerçekleşti
Akçakale'de Sağlık'ta Bir İlk Daha Gerçekleşti
Çalınan Araç Kapısız ve Kaputsuz Bulundu
Çalınan Araç Kapısız ve Kaputsuz Bulundu