İl Müdürü Turan Süleymaniye Geçici Eğitim Merkezini Ziyaret...

İl Müdürü Turan Süleymaniye Geçici Eğitim Merkezini Ziyaret Etti

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, Suriyeli öğrencilerin eğitimlerine devam edebilmeleri için faaliyette bulunan Süleymaniye Geçici Eğitim Merkezini ziyaret etti.

23 Mart 2018 - 10:49

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan Suriyeli Öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonu Projesi kapsamında Şanlıurfa’da Suriyeli öğrencilerin eğitimlerine devam edebilmeleri için faaliyette bulunan Süleymaniye Geçici Eğitim Merkezini ziyaret etti.

Süleymaniye Geçici Eğitim Merkezindeki Suriyeli Öğrencilerin, Türk öğrencilerle kaynaşması için gerekli ortamın sağlandığını ve öğrenciler arasında yaşanan diyalogdan bunda başarılı olunduğunu belirten Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ‘’ sevgilerini öğrencilere yansıtan öğretmenlerin varlığı ile öğrencilerimiz birbirlerine sevgiyle kaynaşıyor. Minik kalplerin, savaşın yaşandığı ülkelerinden uzakta sevgiyle tanışmaları için öğretmenlerimizle her türlü çalışmayı yapıyoruz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın ki sevgi hepimize iyi gelecek .’’dedi.

Okulun bahçesinde Suriyeli öğrenciler tarafından görsel sanatlar dersinde hazırladıkları görselleri inceleyip bir süre sohbet eden Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, öğretmenleri ile de bir araya gelerek öğrencilerin durumu ile ilgili bilgi aldı.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa’da vahşet
Şanlıurfa’da vahşet
Şanlıurfa'da sosyal yaşam sokağı açıldı
Şanlıurfa'da sosyal yaşam sokağı açıldı