İmam Bakır Vefa Camii İbadete Açılıyor

İmam Bakır Vefa Camii İbadete Açılıyor

Şanlıurfa Karaköprü'de İmam Bakır Vefa Cami'sinde ilk teravih namazı kılınarak ibadete açılacak.

15 Mayıs 2018 - 10:19 - Güncelleme: 15 Mayıs 2018 - 21:46

Şanlıurfa Karaköprü'de cami ihtiyacını gidermek için Karaköprü Belediyesi ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla inşa edilen İmam Bakır Vefa Cami'sinde ilk teravih namazı kılınarak ibadete açılacak.

Şanlıurfa Karaköprü'de cami ihtiyacının giderilmesi amacıyla Şenevler Mahallesinde Karaköprü Belediyesi, İmam Bakır Camii Derneği ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla inşa edilen İmam Bakır Vefa Cami'si ilk teravih namazıyla ibadete açılacak.

Yüzde 50'si tamamlanan ve alt katı tamamlanarak ibadete açılan camiyi ziyaret eden Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Cami inşaatını gezen Başkan Baydilli eksiklerin giderilmesi için talimat verdi. Ziyarette açıklama yapan Başkan Baydilli, ilçedeki cami ihtiyacını gidermek amacıyla el birliğiyle güzel bir cami inşa ettiklerini dile getirdi.

Başkan Baydilli, "Dört dönümlük güzel bir camiyi Şenevler mahallemize kazandırıyoruz. Bu camimizin 2,5 dönümü bir hayırsevere, 1,5 dönümü de belediyemize ait olup, yapımını da kurduğumuz dernekle el birliğiyle yapıyoruz. Şu an camimizin yüzde 50'si tamamlanmış durumda ve alt katı ibadete hazır hale getiriliyor. İnşallah ilk teravih namazıyla camimizin alt katını ibadete açacağız. Bu caminin yapımında emeği geçen tüm hayır severlere, iş adamlarına ve İmam Bakır Cami Derneğimize teşekkür ediyorum. Camimiz vatandaşlarımıza ve Karaköprü'müze hayırlı olsun" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'nın İki İlçesi İçme Suyuna Kavuşacak
Şanlıurfa'nın İki İlçesi İçme Suyuna Kavuşacak
Yeni Hayvan Pazarında Hummalı Çalışma
Yeni Hayvan Pazarında Hummalı Çalışma