İmar Barışından Kaç Vatandaş Yararlandı

İmar Barışından Kaç Vatandaş Yararlandı

İmar Barışından Kaç Vatandaş Yararlandı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum sahil şeridindeki yalıların imar barışından 9 milyon 210 bin vatandaşın yararlandığını söyledi.

22 Aralık 2018 - 22:22

İmar Barışından Kaç Vatandaş Yararlandı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum sahil şeridindeki yalıların imar barışı kapsamında olmadığını belirterek bugüne kadar imar barışından 9 milyon 210 bin vatandaşın yararlandığını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Gaziantep'e geldi. Gaziantep Valiliğini ziyaret eden Bakan Kurum çıkışta açıklamalarda bulundu.

"İmar barışından 9 milyon 210 bin vatandaş yararlandı"

İmar barışı ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, "İmar barışından 9 milyon 210 bin vatandaş başvurdu. 310 milyar 350 milyon TL bedel yatırdılar. 31 Aralık'ta bu süreç tamamlanıyor" dedi.

"Sahil şeridindeki yalıları kapsamıyor"

Sahil şeridindeki yalıların düzenlemeden yararlanmayacağını belirten Bakan Kurum, "Daha önce belli alanları imar barışına dahil etmemiştik. Ancak Sarıyer bölgesini fiilen öngörünüm bölgesi olmayan ancak öngörünüm sınırlarında yer alan alanı imar barışı kapsamına almıştık. Yapılan düzenleme bununla ilgiliydi. Boğaz sahil şeridindeki yalılar bu düzenlemeye dahil değildir" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aydoğan ve Tokmak Ailesinin Mutlu Günü
Aydoğan ve Tokmak Ailesinin Mutlu Günü
Başkan Ekinci'den Akşam Denetimi
Başkan Ekinci'den Akşam Denetimi