İnovasyon ve Kalkınma Konferansı Yapıldı

İnovasyon ve Kalkınma Konferansı Yapıldı

Harran üniversitesi Şanlıurfa Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Bilim ve İnovasyon Kulübü işbirliğiyle İnovasyon ve Kalkınma konulu konferans düzenlendi.

19 Nisan 2018 - 10:08 - Güncelleme: 19 Nisan 2018 - 22:53

Harran üniversitesi Şanlıurfa Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Bilim ve İnovasyon Kulübü işbirliğiyle İnovasyon ve Kalkınma konulu konferans düzenlendi.Şanlıurfa Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Eyyübiye Yerleşkesi Mehmet Akif Ersoy konferans salonunda 17 Nisan 2018 Salı günü saat 10.00’da düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Kamu Gözetimi Kurul Üyesi Prof. Dr. Yusuf Balcı katıldı.

Konferansa Şanlıurfa Sosyal Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Kısa, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Gündoğan, Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Sevgili’ nin yanı sıra öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Sosyal Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş katılımlarından dolayı Yusuf Balcı’ya teşekkür ederek başladığı konuşmasında, kalkınmanın önemli unsurlarından biri olan inovasyon’un çağa ayak uydurmak için vazgeçilmez bir unsur olduğuna değinerek meslek yüksekokullarının müfredatının güncellenmesi gerektiğini ve bunun için çeşitli çalışmaların yapıldığını dile getirdi.

Konferansta konuşma yapan Bilim ve İnovasyon Kulübü Danışmanı Öğr.Gör. Aziz İlgazi inovasyon kulübü olarak dördüncüsü düzenlenen “inovasyon konferansları” ile bölgemizdeki üniversite öğrencilerinde inovasyon kavramının yerleşmesini hedeflediklerine değinerek kulüp olarak yıl boyu bu etkinlikleri devam ettireceklerini belirtti.

İnovasyon ve kalkınma hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Yusuf Balcı kalkınma ve refah arasındaki toplumsal algı, inovasyon’a dayalı kalkınma modelinde fark yaratmanın ve bunun içinde öğrencilerin kendilerini kişisel olarak devamlı geliştirmelerinin gerektiğini söyledi.

Ayrıca bu modelde eğitimin öneminden bahseden Prof. Balcı Üniversite ve sanayi işbirliğinin çok önemli olduğunu ve buna göre müfredatların yeniden yapılandırılmasının gerektiğini söyledi.Katılımcıların soru cevap şeklinde devam eden konferans Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Kısa’nın konuşmacı Prof. Dr. Yusuf Balcı’ya plaket takdimiyle son buldu.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Takla Atan Motosikletin Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Takla Atan Motosikletin Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Budak Ailesinin Acı Günü
Budak Ailesinin Acı Günü