İpek Aslı Yassıbağ Makedonya Yolcusu

İpek Aslı Yassıbağ Makedonya Yolcusu

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediyesi Satranç Takımı Sporcusu İpek Aslı Yassıbağ, Makedonya’da düzenlenecek olan ve birçok ülkenin katılacağı turnuvada Ceylanpınar’ı temsil edecek

22 Mart 2018 - 13:07 - Güncelleme: 22 Mart 2018 - 13:09

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediyesi Satranç Takımı Sporcusu İpek Aslı Yassıbağ, Makedonya’da düzenlenecek olan ve birçok ülkenin katılacağı turnuvada Ceylanpınar’ı temsil edecek.Spora ve sporcuya verdiği destekle adından sıkça söz ettiren Ceylanpınar Belediyesi’nin bünyesindeki satranç takımı ilçenin adını uluslararası platformlarda duyurmaya devam ediyor.

Türkiye kafilesi arasında yer alıyor

24-31 Mart tarihleri arasında Makedonya’nın Üsküp şehrinde Karpos Open 2018 Turnuvası düzenlenecek. Dünyanın 18 ülkesinden toplam 140 sporcunun katılacağı turnuvaya, Türkiye’den 15 kişilik grup arasında Ceylanpınar Belediye Spor Kulübü Satranç Takım oyuncusu İpek Aslı Yassıbağ’ da bulunuyor.

“Ceylanpınar’ın bir parçası olmaktan gurur duyuyorum”

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediyesi Satranç Takımı oyuncusu İpek Aslı Yassıbağ, Ceylanpınar'ın bir parçası olmaktan her zaman gurur duyduğunu söyledi. Yassıbağ, "Makedonya Üsküp'te başta ülkemizi ve sonrasında Ceylanpınar'ı temsil edeceğim. Bu gurur hepimizin. Bizlere bu gururu yaşatan, göğsümüzü kabartan, milli duygularımızı bir kez daha pekiştiren Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla'ya sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Ceylanpınar’ın bir parçası olmaktan her geçen gün daha çok gurur duyuyorum. Yarışma için iddialıyım, çok çalıştım, çok hazırlandım. Ay sonunda Makedonya'dan Ceylanpınar'a yine bir başarı ile dönmek istiyorum" dedi.

Turnuva hakkında açıklama yapan Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla Karpos Open 2018 Turnuvası'na katılacak olan sporcu İpek Aslı Yassıbağ’a başarılar diledi. Atilla, "Ceylanpınar Belediyesi sporcusu İpek Asli Yassıbağ, Türkiye genelinde katıldığı turnuvalarda başarılı sonuçlar alarak bizleri gururlandırdığı gibi Milli Takım havuzuna seçilme başarısı gösterdi. Uluslararası bir turnuvada Ceylanpınar'ı başarı ile temsil edeceğine inanıyoruz, ailesine ve hocalarına Aslı'daki emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haber)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2.Avrupa Spor Festivali Şanlıurfa'da Başlıyor
2.Avrupa Spor Festivali Şanlıurfa'da Başlıyor
ŞUTSO'da Uluslararası Ticaret Eğitimi Verilecek
ŞUTSO'da Uluslararası Ticaret Eğitimi Verilecek