İŞKUR Destekli Kurslarla Yarına Umutla Bakıyorlar

İŞKUR Destekli Kurslarla Yarına Umutla Bakıyorlar

Şanlıurfa Birecik Kaymakamlığınca hayata geçirilen Aile Destek ve Eğitim Merkezi (ADEM) ile kadınlarımız İŞKUR Destekli Kurslarla Yarına Umutla Bakıyor

16 Mayıs 2018 - 23:08 - Güncelleme: 18 Mayıs 2018 - 08:45

Şanlıurfa Birecik Kaymakamlığınca hayata geçirilen Aile Destek ve Eğitim Merkezi (ADEM), kadınlarımızı hayatın her aşamasında, sosyal kültürel etkinliklerde ve iş hayatında görme anlayışı ile kuruldu. İlçemizde yaşayan, kendini sosyal hayata kapatan hanımlarımızı evden çıkartarak sosyalleşmelerini ve özellikle de onların el becerilerini geliştirmelerini hedefleyen bir anlayışla, birçok branşta ücretsiz kurs veriyor.

İŞKUR Destekli Kursların da Yer Aldığı Merkezde 12 Kurs Bulunuyor

İŞKUR destekli kurslarında yer aldığı Merkezde, Gelir düzeyi G sıfır olanlar (Yeşilkartlı) 18-55 yaş arası tüm bayanların katılabileceği, Makine Nakışı, El Sanatları, Ev Tekstili Ürünleri Hazırlama, Kuaförlük ve Cilt Bakımı, Aşçı Yardımcılığı, Bilgisayar, Kat Hizmetleri Elemanı, Kadın Sağlığı ve Eğitimi, Kur’an Kursu, Okuma Yazma Kursu, İngilizce Kursu, Spor ve Step Kursu olmak üzere 12 kurs bulunuyor.

 Aile Ekonomilerine Katkı Sağlıyorlar

ADEM’deki İŞKUR destekli Meslek edindirmeye yönelik kursa katılan kadınlar burada hem meslek öğreniyor hem de para kazanıyorlar. İşi tam olarak öğrendikten sonra gerek evlerinde gerekse kendi iş yerlerini kurup ürettikleri ürünleri satarak aile ekonomilerine katkı sağlıyorlar. Ayrıca İŞKUR destekli kursları başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerlere istihdam imkânı da sunuluyor.

Anneler Kursta, Çocukları Anasınıfı ve Kreşte

Ayarıca Birecik ADEM, eğitim gören kursiyerlerin çocuklarında sahip çıkıyor. Kursiyerler meslek öğrenirken, 6 yaşından küçük çocuklarını gönül rahatlığıyla merkezde bulunan ücretsiz anasınıfı ve kreşlere bırakma fırsatı buluyorlar.

 Yapılan Otel ile İstihdam Olanakları Artacak

Şanlıurfa Birecik’te istihdam olanaklarını arttırmak adına Proje Ofisi organizatörlüğünde Birecik Belediye İşhanı’ndaki binada bulunan 4.kat, otel olarak düzenlendi. Aile Destek ve Eğitim Merkezi(ADEM) Kat Hizmetleri Kursunu bitiren kursiyerler de bu otelde istihdam edilecek ve otelin geliri yardıma muhtaç kişiler için kullanılacak.

Kaymakam Kadir PERÇİ Birecik ADEM’de incelemelerde bulundu

Bayanlar için umut kapısı olan Aile Destek ve Eğitim Merkezi (ADEM)’ni ziyaret eden Kaymakam Kadir PERÇİ bazı incelemelerde bulunarak Merkez ve kursiyerlerin son durumu hakkında Proje Genel Koordinatörü Sayın Tayfun ÇELEBİ’den bilgi aldı. Ziyarete Birecik AK Parti İlçe Başkanı Sayın Mehmet ÖZBAKAN ile yönetim kurulu üyesi Sayın Salih MERMERTAŞ’ta eşlik etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'nın İki İlçesi İçme Suyuna Kavuşacak
Şanlıurfa'nın İki İlçesi İçme Suyuna Kavuşacak
Yeni Hayvan Pazarında Hummalı Çalışma
Yeni Hayvan Pazarında Hummalı Çalışma