İŞKUR Şanlıurfa’ya 700 Milyon Harcadı

İŞKUR Şanlıurfa'ya 700 Milyon Harcadı

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, 700 trilyon lirayı 2011-2018 yılları arasında Urfalı kardeşlerimiz sadece İŞKUR’un Şanlıurfa’mıza harcadığı rakamlardır.

13 Nisan 2018 - 18:51

Şanlıurfa Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Şanlıurfa İstihdam Fuarı’nın açılışı yapıldı. İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya’nın yanı sıra Şanlıuraf Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol ve çok sayıda davetlinin katıldığı fuarda açılış konuşmasını İŞKUR İl Müdürü Lezgin Özmen yaptı.

Özmen’in konuşmasının ardından söz alan İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, İŞKUR’un Şanlıurfa’da istihdam noktasında önemli rakamlara ulaştığını belirterek, “2002 yılında İŞKUR sadece ve sadece Şanlıurfa’da özel sektörde 42 kişinin istihdam edilmesine, kadınların sayısına gelince, sadece 1 kadının işe girmesine aracılık yapıyor. Yıl 2017 İŞKUR 10 binin üzerinde insanımıza Şanlıurfa’da aktif eğitim programlarıyla, yani işbaşı eğitim programı, girişimcilik programı, meslek edindirme kursları ve pasif programlarımızla Şanlıurfa’da 1 yıl içerisinde istifade edenlerin sayısı 30 bin” dedi.

Uzunkaya, “2011-2017 yıllarında Şanlıurfa’nın istihdam hayatına, iş gücü piyasasına İŞKUR’un harcadığı rakamlar ve aktardığı kaynaklar hakikaten Şanlıurfa’nın bakanlığımız, kurumumuz ve ülkemiz adına ne kadar önem ifade ettiğinin de bir göstergesi. 700 milyon yani eski ifadesiyle 700 trilyon lirayı 2011-2018 yılları arasında Urfalı kardeşlerimiz sağlıklı iş hayatına katılsın, istihdama katılsın, girişimci olarak yer alsın ve Urfa’mız büyüsün ve kalkınsın diye sadece ve sadece İŞKUR’un Şanlıurfa’mıza yaptığı yatırım, eğitim programı ve toplum yararına programlarla ilgili harcadığı rakamlardır” diyerek sözlerini tamamladı.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x