İYİ Parti Şanlıurfa’daki Hedeflerini Basına Açıkladı

İYİ Parti Şanlıurfa'daki Hedeflerini Basına Açıkladı

İyi Parti Şanlıurfa İl başkanı Hasan Oğul Basın toplantısı düzenleyerek il yönetimini ve 24 Haziranda yapılacak seçimlerde hedeflerini açıkladı.

27 Nisan 2018 - 00:33 - Güncelleme: 27 Nisan 2018 - 00:41

İyi Parti Şanlıurfa İl başkanı Hasan Oğul Basın toplantısı düzenleyerek il yönetimini ve 24 Haziranda yapılacak seçimlerde hedeflerini açıkladı.

İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Hasan Oğul yaptığı açıklamada; Sene 1976 üniversitenin ilk dersinde tarih öğretmenim. Sınıfa girdi, sınıfta ki arkadaşlara dedi ki ben hepinizi teker teker tanımak istiyorum. Herkes adını, soyadını, memleketini ve babasının ne iş yaptığını söylesin ve otursun dedi. Sıra bana geldi ben kalktım, Hasan Oğul Şanlıurfa, babam çiftçi dedim. Geldi sağ omzumu tuttu ve elinin omzumda titrediğini hissettim, kafamı kaldırdım baktım ki ağlıyor. Bu kutsal şehrin evladı dedi, ben Urfalı değilim ama Fransızlarla anlaşma İmzalatan dünyada ki tek şehir Şanlıurfa, Fransız devletine karşı savaşan tek bir şehir var o da Şanlıurfa’dır dedi. Kendisi Konyalıydı, eğer yaşıyorsa Allah selamet versin eğer öldüyse Allah rahmet eylesin. Biz böyle bir şehrin evlatlarıyız, ben Şanlıurfa’mın dışında bulunduğum bütün makam, mevki nerede olursam orada hep Urfalı olarak adım anıldı. Ben Urfalı olduğum için çok gurur duyuyorum, hepiniz de gururlanın burası Eyyüb’ün şehri, Halil-ür Rahman’ın şehri biz onlara layık olmaya çalışacağız, ahlaklı olacağız, dürüst olacağız, cesur olacağız. Bir hata yaparsak yüzümüze tükürün, bir yanlış yaparsak yüzümüze tükürün ben bu krediyi sizlere açık veriyorum, biz bu memleket için can vermeye, kan vermeye, toplumun barışı için çalışmaya geldik, bizim başka bir amacımız yok, biz Urfa için varız, Urfa için de yok olmaya hazırız. Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum, yaşım 60 bu saatten sonra makam, mevki, maaş, emeklilik yok, biz Urfa için varız, demokrasi için, hürriyet için, herkesin hakkı ve hukuku için varız. Hırsızların, yolsuzların korkulu rüyası olacağız.

Oğul, Ben yönetimimi sizlere tanıtacağım, sizlerle buluşturacağım fakat mutlaka istersiniz ki biz giriş yapalım. Bu mübarek şehrin mübarek çatısı altında hepimiz bir araya geldik benim arkadaşlarımın çoğu siyasette sıfır kilometre, tecrübesiz olabilirleri, daha önceden deneyimleri olmamış olabilirler ama temiz insanlar ben onlara kefilim onlar da bana kefil olacaklar zannediyorum. Biz bir yola çıktık, bu yol bu memleketin hürriyeti için, demokratik haklar için yol yürüyecek, herkesi Türk’ü, kürdü, arabı, lazı, çerkezi hangi mezhepten, hangi dinden, hangi görüşten olursa olsun herkes bizim başımızın tacıdır, biz hiç kimseyi ayırmayacağız, ötelemeyeceğiz, itelemeyeceğiz. Biz Urfa’nın bütün değerlerine sahip çıkacağız, siyaseti böyle yapmak istiyoruz. Takdir edersiniz ki bunlar arz, talep meselesidir, bizim listemizi gördünüz, biz en iyisini yapmaya çalıştık ama en iyisi diyebilir miyiz? Diyemem çünkü biz mevcutlarla yürümek zorundayız, biz iktidar partisi değiliz, bizde ihale yok, biz de makam yok, rant yok onun için bu arkadaşlarım çok büyük bir cesaret gösterip listemize girdiler çünkü toplumun tehdit edildiği bir dönemden geçiyoruz, bastırıldığı bir dönemden geçiyoruz, hürriyetlerinin kısıldığı bir dönemden geçiyoruz. Kimse kendini hür bir şekilde ifade edemiyor ya pkklı ilan ediliyor ya vatan haini ilan ediliyor ya fetöcü ilan ediliyor. Onun için biz bütün bunlardan uzak kalarak temiz yaşamaya çalıştık, temiz yaşayacağız, biz Urfa’yı en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız. Siyaseten yapacağız, demokrasi için de yapacağız, hürriyet için de kalarak, hukuk için de kalarak siyaset yapmaya çalışacağız. Takdir edersiniz ki Türkiye’de siyaset hep dizayn edildi, hiçbir şey kendi mecrasına bırakılmadı. Bu baskın bir seçim, bu adil bir erken seçim değil, biz seçimden kaçmıyoruz fakat her müsabakanın, her yarışın, kavganın, savaşın bir kuralı vardır, boksun var, futbolun var, ben yarın seçim yapıyorum diyemezsiniz buna hakkınız yok, bunun usulleri var. 3 – 5 ay zaman tanırsınız, bakın biz dün tescil ettik bugün yönetimi sunacağım sizlere, bugün akşama kadar da yönetim kurulu üyeleri yada görevli olan arkadaşlarımızın istifa etme süreci son akşam 5’te. Bu baskın seçim değil de nedir alel acele, ben bir de bütün basın mensubu arkadaşlardan içten bir özür dileyeceğim, biz sizlere hakkıyla yetişemedik çünkü iki ayağımızı bir pabuca soktular. Biz bir yandan parti kurmaya çalıştık, bir yandan seçim çalışmaları var, bir yandan fiziki mekan hazırlığımız oldu. Partinin adına konuşmuyorum benim için söylüyorum, Şanlıurfa İl Başkanı olarak söylüyorum bana 6 ay süre verilseydi daha iyi çalışırdım, daha iyi hazırlanırdım ama maalesef bugün akşama kadar da aday adayı olan arkadaşların istifasının söz konusu olacağı bir durum yaşıyoruz onun size ulaşamadık, sizi ihmal ettik sizlerden de özür diliyorum.

İYİ Parti Şanlıurfa Yönetimi de belirlendi. İYİ parti il Başkanlığına Hasan OĞUL, Teşkilat başkanlığına Mehmet Rüstem COŞKUN, il genel sekreterliğine İbrahim Gülle,Mali ve idari işler sorumlu başkan yardımcılığına Erdal Kaya, Hukuk işlerine Hadi İnci, Seçim işlerinden sorumlu Başkan Yardımcılığına İbrahim As, yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığına Mustafa Eryazgan, Sivil Toplum Kuruluşlarından sorumlu başkan yardımcılığına Mehmet Tevfik Akalın, Medya ve Propaganda Başkan Yardımcılığına Ahmet Polat, Eğitimden sorumlu başkan yardımcılığına Hasan Terzi, Kültür ve Sanattan sorumlu Başkan Yardımcılığına Hüseyin Minikser, Kamu Kuruluşlardan sorumlu Başkan Yardımcılığına Mahmut Varma, Sosyal Politikadan sorumlu Başkan Yardımcılığına Hüseyin Yılmaz, iş dünyasından sorumlu başkan yardımcılığına Mevlit Aslan, sosyal faaliyetlerden sorumlu başkan yardımcılığına Şükran Gül, Arge’den sorumlu Başkan yardımcılığına Nejat Altundağ,  Dış ilişkilerden sorumlu Başkan Yardımcılığına  Ali Haydar Gülle, Çevre ve Şehircilikten sorumlu Başkan yardımcılığına Bünyamin Karatepe, iletişim ve teknolojiden sorumlu başkan yardımcılığına Hakkı Altundağ getirildi.

İYİ Parti Şanlıurfa Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Tacettin Çifter,  Ahmet Behlül Mancı, Fuat Yüksel, Mehmet Çadırcı, Hidayet Aslan, Ali Altundağ, Casım Karataş, Mehmet Altundağ, İsa Demirel, Bayram Tepe, Mine Gül, Mehmet Emin Kızılkaya,  Osman Rastgeldi. Hava Katan, Mehmet Selçuk Koç, Mehmet Fatih Kılıç,  Ayşe Gül As, Fatma Hort, Mustafa Saruhan,  Melek Babacan, Ahmet Atçı, İbrahim Öncel, Ayten Coşkun, Zehra Ayten Karataş, Hamdiye Öztürk, Rakibe Aybar, Esre Kocabaş, Sabahattin Gündoğdu, Eyüp Baytok, Osman Aslan, Ahmmet Almaz, İbrahim Halil Aktaş, Müslüm Aslan, Yasin Aslan, Hüseyin Kızılgöl, İsmail Bacık, Mehmet Bilal Dedecan, İbrahim Bacık, Ali Bacık, Maruf Ağırtaş, Mehmet Çifter, Eyüp Demirel getirildiler.

2018/04/2018-04-27-00-39-38.jpg
2018/04/2018-04-27-00-39-41.jpg
2018/04/2018-04-27-00-39-41_1.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tartıştığı müşterinin otelini bastılar: 4 yaralı
Tartıştığı müşterinin otelini bastılar: 4 yaralı
Erdoğan Urfa Arabası İle Yaşadığı Kazayı Anlattı
Erdoğan Urfa Arabası İle Yaşadığı Kazayı Anlattı