Kadıköy’de Başkan Adayı Şanlıurfalı Oldu

Kadıköy’de Başkan Adayı Şanlıurfalı Oldu

İstanbul Kadıköy ilçesinin CHP Belediye Başkan Adayı Şanlıurfa Siverekli Şerdil Dara Odabaşı oldu.

28 Ocak 2019 - 20:21

İstanbul Kadıköy ilçesinin CHP Belediye Başkan Adayı Şanlıurfa Siverekli Şerdil Dara Odabaşı oldu.

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere az bir zaman kala partilerin belediye başkan adayları’da belli olmaya başladı. Önceki gün birçok belediye başkan adayını açıklayan Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Kadıköy’den de Şanlıurfalı bir ismi belediye başkan adayı olarak gösterdi.

CHP PM'de İstanbul'un Kadıköy İlçesi için yapılan oylama sonucuna Şerdil Dara Odabaşı'nın ismi onaylandı. Siyasette CHP ile Başlayan İstanbul CHP İl örgütünde çeşitli kademelerde görev alan Odabaşı yaptığı etkinlikler ve programlarla parti içerisinde hep ön plana çıktı.

Siverek doğumlu olan Kadıköy Belediye Başkan Adayı Şerdil Dara Odabaşı Siyasetçi bir Aileden geliyor. Odabaşının Babası Abdulkadir Odabaşı 1973-1977 yılları arasında CHP’den Belediye Başkanlığı yapmıştı. Amcası Abdurrahman Odabaşı CHP Şanlıurfa Milletvekilliğini yaptı.  Amcası kızın İş kadını Nazan Odabaşı ise 2009 yılında CHP Urfa Belediye Başkanı adayı oldu. Şerdil Dara Odabaşı’nın abisi Lami Odabaşı ise CHP’den bir dönem Belediye Siverek Başkanlık görevini yapmıştı. Şerdil Dara Odabaşının İstanbul Kadıköy’de Aday olması, Şanlıurfa CHP’de teşkilatında ve halk arasında ciddi sinerji yarattı.

AVUKAT ŞERDİL DARA ODABAŞI KİMDİR?

Şerdil Dara Odabaşı 12 Kasım 1973'de Şanlıurfa'da doğdu.  İlk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamladı. 2. ve 3. dönem Milletvekili ve Meclis İdari Saymanı Mahmut Odabaşı'ndan başlayarak, aralarında milletvekili ve belediye başkanlarının bulunduğu Odabaşı ailesinin dördüncü kuşak ferdi olarak, küçük yaştan itibaren siyasetin içinde yer aldı. Lise yıllarında 1989 yerel seçimleri sırasında Ankara'da SHP Emek Mahalle Temsilciliği'nde çalıştı. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yüksek öğrenimine başladı. Örgütlenmenin gücüne inanan Odabaşı, üniversitelerde parti gençlik kollarının kurulamadığı dönemde, sosyal demokrat gençliği örgütlemek amacı ile kurulan Sosyal Demokrat Üniversiteliler Platformu'nun İstanbul Üniversitesi Temsilciliği'ni ve Genel Başkanlığı görevini yürüttü. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra 3D (Dayanışma, Demokrasi, Değişim) Hareketi olarak bilinen, evrensel sosyal demokrat değerlerinin yaygınlaşması amacıyla kurulan derneğin kuruluşunda görev aldı ve Genel Sekreterlik görevini yürüttü. 1994 Yerel Seçimleri'nde merkez seçim ofisinde görev yapan Odabaşı, Oğuz Kaan Salıcı'nın 2011 yılında CHP İstanbul İl Başkanı seçildiği dönemde İl Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2012 yılında tekrar seçilerek, İl Başkan Vekili ve seçim hukuk işlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2015 yılında Murat Karayalçın'ın İstanbul İl Başkanlığı döneminde CHP İstanbul İl Sekreteri olarak görev aldı. İl yönetiminde çalıştığı farklı dönemlerde başta 2014 yerel ve 2015 genel seçimleri olmak üzere seçim hukuk işleri ve kampanya yönetiminde farklı görevlerde bulundu. Çoğulcu demokrasiye inanan, çağdaş ve katılımcı yönetim anlayışını savunan Odabaşı, Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı (TÜSES) üyeliği'nin yanı sıra farklı sivil örgütlerle de çalışmalar yürütüyor. 26 yıldır Kadıköy'de yaşayan, Fenerbahçe Kongre üyeliği de bulunan Şerdil Dara Odabaşı, 1999 yılında kurduğu kendi hukuk bürosunda serbest avukat olarak çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçakale'de Sağlık'ta Bir İlk Daha Gerçekleşti
Akçakale'de Sağlık'ta Bir İlk Daha Gerçekleşti
Çalınan Araç Kapısız ve Kaputsuz Bulundu
Çalınan Araç Kapısız ve Kaputsuz Bulundu