Kampüs Kardeşliği Programı Düzenlenecek

Kampüs Kardeşliği Programı Düzenlenecek

TURKAB Genel Başkan yardımcısı Hamdullah Tan ve Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Ömer Modalı Mehmet Kamil Güler’in Duru TV’de sunduğu Doğru Çizgi programına konuk oldular.

03 Nisan 2018 - 09:44

Kısa adı TURKAB olan Türkiye Kardeşlik Birliği Genel Başkan yardımcısı Hamdullah Tan ve Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Ömer Modalı Şanlıurfa Gazeteciler Dernek Başkanı Mehmet Kamil Güler’in Duru TV’de sunduğu “Doğru Çizgi “programına konuk oldular.

Programda; Türkiye Kardeşlik Birliği Genel Başkan Yardımcısı Hamdullah Tan; Türkiye Kardeşlik Birliği (TÜRKAB) Şanlıurfa İl Temsilciği ev sahipliğinde Kampüs Kardeşliği Paneli'nin 2. programı Harran Üniversitesi'nde yapılacağını belirterek, panele Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş ve Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman ve Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan katılacak. Tan; Üniversiteli gençlerin geçmişte yaşadığı ayrışmalı ortamdan sıyrılıp, üniversitelerin  huzurun ve anlaşmanın hüküm sürdüğü bilim yuvası haline dönüşmesinin temel dinamiklerini irdelemek ve aynı zamanda 2023 — 2053 -2071 Devlet vizyonu olarak belirlenen hedeflere ulaşmak  noktasında bilinç oluşturmak için düzenlenecek olan panel, 5 Nisan saat 14.30'da Harran Üniversitesi Osman Bey Kampüsü İİBF konferans salonunda gerçekleşeceğini belirtti.

Tan; Birliğin kuruluş amacının, Ülkemizde yaşayan vatandaşlarımız ve kökeni farklı milletlerden olan toplumun tüm katmanlarındaki fertlerin ve özellikle gençlerin kardeşlik bilincini oluşturmak, saygı ve sevgi bağlarını kuvvetlendirmek, milli ve manevi duygularla süslenmiş bir toplum ve bir gençlik inşa etmek, oluşan bu kardeşlik bilincini uluslararası düzeyde temsilini ve tesisini sağlamak, toplumun tüm katmanlarında, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu yaymak için kurulan seferberlik hareketidir. Birliğimiz; Kadim kültürümüzün mirasının farkındalığını sağlanması, farklı ırklardan olan T.C. vatandaşı veya yabancı uyruklu fertlerin birlikte yaşayabilme bilincini arttırılması, inanç ve ahlak değerlerimizin öğrenilmesi, öğretilmesi, araştırılması, yaygınlaştırılması yolunda çalışmalar yaparak sosyal yapımızın manevi dinamikler yönünden güçlendirilmesine ve yeni nesillerin kendi medeniyetimiz ekseninde yetişmelerine katkı sağlamak için yola çıkmış olan bir olan fikir,düşünce ve aksiyon hareketidir.  Dil, din, düşünce, eğitim, sanat, edebiyat vb. alanlarda nitelikli düşünceler / ürünler / anlayışlar / projeler üretilmesini, nitelikli düşüncenin öne alınmasını ve topluma yaygınlaştırılmasını sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Hudutları kalem ile değil , Gönül ile çizilen kardeşlik bilincini toplumun tüm fertlerine yayıp, kadim mirasımızın bizlere yüklediği sorumluluğu hakkıyla yerine getirmek, ulusal ve uluslararası huzuru sağlamak için ortam sağlamak ana şiarımızdır.dedi.

Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Ömer Modalı ve Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Ömer Modalı ise kampus kardeşliği panelinin ilkinin Gaziantep ilinde düzenlendiğini belirterek Güneydoğu illerinde birliğimizin amaçları doğrultusunda etkinlikler yaptıklarını belirtti. Programda birliğinin projeleri ve hedefleri de anlatıldı.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞUTSO'da Uluslararası Ticaret Eğitimi Verilecek
ŞUTSO'da Uluslararası Ticaret Eğitimi Verilecek
Filoloji Üniversitesi Birecik'i Keşfedecek
Filoloji Üniversitesi Birecik'i Keşfedecek