Kanunun Koruyucu Yüzüne Tekme Atılmıştır

Kanunun Koruyucu Yüzüne Tekme Atılmıştır

Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği İlimizde eydana gelen sağlık çalışanlarına yapılan şiddet olayları ile ilgili açıklama yaparak kanunun koruyucu yüzüne tekme atılmıştır.Dedi

18 Aralık 2018 - 21:37

Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği İlimizde Meydana gelen sağlık çalışanlarına yapılan şiddet, darp olayları ile ilgili bir açıklama yaparak Sağlık Çalışanların kanunun koruyucu yüzüne tekme atılmıştır.İfadeleri yer verildi.

İşte Şanlıurfa Aile  Hekimleri Derneği (ŞUAHED) Yapılan açıklama, Bir gün düşünün. Ateşi çıkan yavrunuzun tedavisini yapabilecek kimsen olmadığı, kırılan ayağınızı iyileştirebilecek, şekeri yada tansiyonu yükselen annenize müdahale edebilecek , apandisiti patlayan kardeşinizi ameliyat edebilecek kimse yok yok yok. Sadece bir gün!

İnsanların canlarını, cananlarını, en sevdiklerini emanet ettikleri hekimlerin, emanet eden yada edilenler tarafından şiddet görmesi ne kadar tuhaf. Hakaret anlamında kullandığımız hayvanların bile düşmeyeceği bir seviyeye düşebiliyor insanlar. Bu şekilde bir duruma daha şahit olduk. Vatani görevinden kaçmak için çürük raporu almaya çalışan bir mahluk tarafından kadın bir hekim darp edildi.  Sağlık Bakanlığı tarafından alınmayan önlemler sonucu bir hekim görevini yaptığı için yüzü tekmelenerek şiddet gördü. Aslında yüzüne tekme atılan Sağlık Bakanlığıdır. Canı yanan ise tüm sağlık personelleridir. Bu şekilde devam ederse ulaşılabilecek hiçbir sağlık çalışanı kalmayacaktır.

Acaba bu duruma maruz kalan meslektaşımız böyle bir travmayı nasıl atlatacaktır? Bu işin vebali nasıl ödenecektir? Şiddet olaylarının önlenebilmesi için başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere kanun koyucular biran önce gerekli yasal düzenlemeleri yapmak ve ciddi tedbirler almak zorundadır. Görevi gereği yönetmelikle ve kanunla düzenlenen kuralları uygulayan sağlık çalışanına karşı meydana gelen şiddetin en büyük nedeni kanun koyucunun koyduğu kurallardır. İşte tam bu nedenle kanun koyucunun kanunlarını uygulamakla mükellef olan sağlık çalışanını en yüksek seviyede koruması gerekir. Meydana gelen son olayda biz sağlık çalışanlarının nezdinde kanun koyucunun yüzüne tekme atılmıştır. Şimdi bize verdiğiniz kuralları uygularken bizi koruyucak tedbirler almanın tam zamanı”.İfadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 Kişinin Öldüğü Olay İle İlgili İddialara Açıklama Geldi
6 Kişinin Öldüğü Olay İle İlgili İddialara Açıklama Geldi
Akademik Birlik Derneğinden Rektör Çelik'e Ziyaret
Akademik Birlik Derneğinden Rektör Çelik'e Ziyaret