Karacurun Ormanı yeniden ağaçlandırılıyor

Karacurun Ormanı yeniden ağaçlandırılıyor

Hilvan'da bulunan badem ve çam ağaçlarının bulunduğu Karacurun Ormanı'ndaki açık alanlarda yeniden ağaçlandırma çalışmaları yapılacak

31 Ağustos 2016 - 20:26

Hilvan'da bulunan badem ve çam ağaçlarının bulunduğu Karacurun Ormanı'ndaki açık alanlarda yeniden ağaçlandırma çalışmaları yapılacak. 

Hilvan Belediyesi ve Şanlıurfa Bölge Müdürlüğü'nün ortak çalışmaları uygulanacak olan ağaçlandırma projesinde 2 bin 800 dönümlük alan üzerinde bululan alanda boş kalan yerlerde yeniden ağaçlandırma çalışmaları başlatılacak.

Şanlıurfa Orman Bölge Müdürü Ahmet Ünver ve Şanlıurfa Orman İşletme Müdürü Fadıl Toprak ile birlikte Hilvan Karacurun Ormanı'nda inceleme yapan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, mevcut ormanın Hilvan için büyük bir şans olduğunu ve bunu iyileştirme çalışmalarının yapılmasıyla daha güzel bir yeşil alanın ortaya çıkacağını belirtti. Bayık ' Karacurun Ormanı, aynı zamanda halk ormanıdır. Mevsime bağlı olarak, insanların burada piknik yapabileceği ve güzel bir zaman geçireceği tek alandır. Bu nedenle büyük bir alan üzerinde bulunan ancak kısmen boş kalan yerlerde yeniden ağaçlandırmak için Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğümüz ile birlikte hareket edip kısa bir süre içerisinde çalışma başlatacağız. Bunun neticesinde daha yeşil bir yaşam alanımız meydana gelecektir' dedi.

Karacurun Ormanı'nda inceleme yapan Şanlıurfa Orman Bölge Müdürü Ahmet Ünver, yaptığımız incelemeler neticesinde yaklaşık 25 yıl önce ağaçlandırılması yapılmış 2 bin 800 dönüm alan üzerinde ciddi boşlukların olduğunu tespit ettik. Hilvan Belediyesi ile birlikte başlatacağımız çalışmalarla Halep Çamı, badem ve yine çeşitli çam türleriyle ağaçlandırıp güzel bir mekan oluşturmayı hedefliyoruz ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gündüz Ailesinin Acı Günü
Gündüz Ailesinin Acı Günü
İYİ Parti Şanlıurfa'daki Hedeflerini Basına Açıkladı
İYİ Parti Şanlıurfa'daki Hedeflerini Basına Açıkladı