Karaköprü’de 500 Adet Fidan Dikildi

Karaköprü'de 500 Adet Fidan Dikildi

Şanlıurfa Karaköprü Belediyesi, TÜÇEV ile birlikte düzenlediği fidan dikme etkinliğinde Narlıkuyu Mahallesinde 6 bin m2’lik alana 500 adet fidan dikildi

26 Nisan 2018 - 16:05 - Güncelleme: 27 Nisan 2018 - 00:40

Şanlıurfa Karaköprü Belediyesi ile Türkiye Çevre Koruma ve Ağaçlandırma Dergisi tarafından Narlıkuyu Mahallesinde 6 bin m2’lik alana 500 adet fidan dikildi. Karaköprü Belediyesi, Türkiye Çevre Koruma ve Ağaçlandırma Dergisi (TÜÇEV) ile birlikte fidan dikme etkinliği düzenledi.

Narlıkuyu mahallesinde düzenlenen etkinliğe; Karaköprü Belediye Başkan Vekili Celal Şeker, Karaköprü Belediyesi Meclis Başkan Vekili Bekir Sıtkı Akyol, Başkan Yardımcısı Ali İhsan Çayan, Türkiye Çevre Koruma ve Ağaçlandırma Dergisi Genel Müdürü Ali Ekber Çelik, Birim Müdürleri ve davetliler katıldı. Fidan dikme etkinliğinde konuşan TÜÇEV Genel Müdürü Ali Ekber Çelik, Türkiye Çevre Koruma ve Ağaçlandırma Dergisi olarak Türkiye’nin birçok ilinde ağaçlandırma çalışması yaptıklarını söyledi.

TÜÇEV Genel Müdürü Çelik  “Firmalarımız ve Belediyelerimizin öncülüğünde ağaç dikme etkinlikleri yapıyoruz.  Ağaç dikmek gönül işi. Ağaçlandırma Sosyal Sorumluluk projesi. Bugünde Karaköprü İlçemizde 500 adet fidanı toprakla buluşturduk. Burada emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

Karaköprü Belediye Başkan Vekili Celal Şeker ise,“Karaköprü Belediyesi olarak yeşile her zaman önem veriyoruz.  Hadis-i Şerifte; “Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz' sözüyle bugün TÜÇEV ile birlikte 500 adet Toros sedir fidanını toprakla buluşturduk” diye konuştu.

Başkan vekili Şeker, Karaköprü’de yeşile verdiği önemden dolayı Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür etti.Konuşmaların ardından plaket takdim töreni gerçekleştirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfa'da Feci Kavga 6 Ölü İşte Ölenlerin İsimleri
Urfa'da Feci Kavga 6 Ölü İşte Ölenlerin İsimleri
Kaybolan öğrencinin cansız bedeni bulundu
Kaybolan öğrencinin cansız bedeni bulundu