Karaköprü’de Eğitime Bir Yatırım Daha-Videolu Haber

Karaköprü'de Eğitime Bir Yatırım Daha-Videolu Haber

Şanlıurfa Karaköprü Belediyesi tarafından eğitime katkı yapmak amacıyla Atakent Mahallesinde yaptırılan okuma evinin açılışı yapılarak öğrencilerin hizmetine sunuldu

12 Kasım 2017 - 01:27

Şanlıurfa Karaköprü Belediyesi tarafından eğitime katkı yapmak amacıyla Atakent Mahallesinde yaptırılan okuma evinin açılışı yapılarak öğrencilerin hizmetine sunuldu. Eğitime yaptığı katkılar ve yatırımlarla her zaman ön planda olan Şanlıurfa Karaköprü Belediyesi eğitim için önemli bir yatırımı daha gerçekleştirerek Atakent Mahallesinde yaptırdığı okuma salonunun açılışını gerçekleştirdi.

Açılışa ev sahibi Şanlıurfa Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'nin yanı sıra; Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Vali Yardımcısı ve Karaköprü Kaymakamı Ahmet Yıldız, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Ak Parti İl Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ile davetliler ve vatandaşlar katıldı.Açılış konuşmasını yapan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Şanlıurfa'nın önemli bir genç potansiyeline sahip olduğunu ifade ederek, Şanlıurfa'daki gençliğe sahip çıkmak için eğitime katkı sunmaya çalıştıklarını söyledi.

Başkan Baydilli şöyle konuştu: "Geçmişte Urfa'da yetişen alimler nasıl Avrupa'ya gidip ders vermişse, ilim öğretmişse bugün de Şanlıurfa'daki gençlerimizin okumasına ve kendilerini geliştirmesine katkı sunmak istiyoruz. İslam dininde ilk ayet 'Oku' de, hiç bilenle bilmeyen bir olur mu der. Biz mahallelerimize bu kitap okuma evlerini yaparak gençlerimizin boş zamanlarını değerlendirmelerini, kitap okumalarını, ödevlerini burada yapmalarını sağlıyoruz. Böylece gençlerimizin kendilerini geliştirerek ileride vatana millete faydalı bireyler olmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bu  kitap okuma evimizin Karaköprü'ye ve Şanlıurfa'ya hayırlı olmasını diliyorum."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞUSKİ'nin Hayata Geçirdiği Projesi Ödül Aldı
ŞUSKİ'nin Hayata Geçirdiği Projesi Ödül Aldı
Urfa Kent Konseyinden Uydu Kent Açıklaması
Urfa Kent Konseyinden Uydu Kent Açıklaması