Karaköprü Kurban Bayramına Hazır-Videolu Haber

Karaköprü Kurban Bayramına Hazır-Videolu Haber

Şanlıurfa Merkez İlçe Belediyelerinden Karaköprü Belediyesi kurban bayramı öncesi hazırlıklarını tamamladı.

28 Ağustos 2017 - 21:14

Şanlıurfa Merkez İlçe Belediyelerinden Karaköprü Belediyesi kurban bayramı öncesi hazırlıklarını tamamladı. Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tüm kesim yerlerinde dezenfekte çalışması yaparken, Boğa timi de olası kurban firarlarını önlemek için 24 saat nöbet tutacak.

Halkın temiz ve sağlıklı ortamda kurban kesmelerini sağlamak için kurban kesim ve satış yerlerinde gerekli çalışmalar tamamlandı.

Kesim yerlerinde oluşması muhtemel çevre kirliliğini önlenmek ve vatandaşların kurbanlık et ve sakatatları muhafaza etmesi için bayram namazı sonrası camilerde ve kurban kesim alanlarında 90 bin adet kurban poşeti dağıtımı yapılacak. Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Kurban kesim ve satış yerlerinde tüm önlemleri almış durumda. Kurban Bayramı süresi boyunca Belediye kendi bünyesinde kaçan kurbanlık yakalama ekibi kurdu. 24 saat hizmet verecek olan tim olası kurban firarlarını önlemek için nöbet tutacak. Vatandaşlar olası kurban firarlarını 444  9 657  numaralı beyaz masa hattına bildirebilecek.

Şanlıurfa Merkez İlçe Belediyelerinden Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli yaptığı açıklamada, “Değerli hemşerilerim sevgili Karaköprü’lüler mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmeniz için Karaköprü Belediyesi olarak tüm önlemlerimizi almış bulunmaktayız. 7/24 tüm personellerimiz hizmet verecektir. Sağlıklı huzurlu bir bayram geçirmeniz dileğiyle hayırlı bayramlar.” dedi.

Öte yandan Karaköprü Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde camilerde  kapsamlı temizlik ve dezenfekte çalışması yaparak camileri kurban bayramına hazır hale getirecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Park halinde hareket eden vinç faciaya neden oluyordu
Park halinde hareket eden vinç faciaya neden oluyordu
Cadde Ortasındaki Kanlı Hesaplaşma
Cadde Ortasındaki Kanlı Hesaplaşma