Karaköprü’ün Yeni Stadyumu Açılıyor

Karaköprü'ün Yeni Stadyumu Açılıyor

Şanlıurfa Karaköprü'deki Faruk Çelik Spor Tesislerindeki çalışmalar sonrası yapılan stadyum 18 Kasım Pazar günü Karbel Karaköprü Belediyespor'un Gebzespor ile oynayacağı maçla kapılarını açıyor

15 Kasım 2018 - 09:05 - Güncelleme: 15 Kasım 2018 - 16:27

Şanlıurfa Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli tarafından ilçeye kazandırılan stadyum 18 Kasım Pazar günü Karbel Karaköprü Belediyespor'un Gebzespor ile oynayacağı maçla kapılarını açıyor. Stadyumu ziyaret eden Başkan Baydilli stadyumun Karaköprü ve Şanlıurfa futboluna hizmet edeceğini söyledi.

Karbel Karaköprü Belediyespor'un şampiyon olarak profesyonel lige çıkmasının ardından Faruk Çelik Spor Tesislerini Türkiye Futbol Federasyonu standartlarına getirmek için Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli tarafından başlatılan çalışmalar sona erdi.Yenilenen ve 2000 kişilik kapasitesiyle standartlara uygun hale gelen stadyum Pazar günü Karbel Karaköprü Belediyespor'un Gebzespor ile oynayacağı maçta açılacak.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli stadın son hazırlıklarını incelerken, Pazar günü oynanacak ilk maçta herhangi bir sorun yaşanmaması için tüm hazırlıkların tamamlanması yönünde talimat verdi.İncelemeden sonra açıklama yapan Başkan Baydilli profesyonel liglerde mücadele eden Karaköprü Belediyespor'a yakışır bir saha inşa ettiklerini dile getirdi. Başkan Baydilli, "Takımımız 3. lige çıkınca stadımızın şartları federasyon tarafından uygun görülmüyordu. Biz de kulübümüzün maçlarını oynayabilmesi için Faruk Çelik Tesislerimizi yeniden inşa ettik ve standartlara uygun bir stat yaptık. Takımımız pazar günü Gebzespor ile oynanacak maçla birlikte sahamızda maçlarını oynamaya başlayacak. Stadımız Karaköprü'müze ve Şanlıurfa'ya hayırlı olsun" diye konuştu.

Başkan Baydilli’nin yenilenen stadyuma yaptığı ziyarete; Karbel Karaköprü Belediyespor Kulüp Başkanı Mustafa Aslan, Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Çayan ve Karbel Karaköprü Belediyespor Kulüp 2. Başkanı Mevlüt Keklik eşlik etti.Karbel Karaköprü Belediyespor'un yeni sahasında Gebzespor ile oynayacağı maç pazar günü 13.00'te başlayacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rızvanoğlu Ailesinin Acı Kaybı
Rızvanoğlu Ailesinin Acı Kaybı
Oyuncak Bebek Filmi Avrupa'da Birinci Oldu
Oyuncak Bebek Filmi Avrupa'da Birinci Oldu