Karaköprü Zabıtadan Sağlık İçin Denetim-Videolu Haber

Karaköprü Zabıtadan Sağlık İçin Denetim-Videolu Haber

Şanlıurfa Karaköprü Belediyesi,market, kasap ve fırınlarda  vatandaşların sağlığı için hijyen ve ürünlerin son kullanma tarihlerine yönelik denetim gerçekleştirdi.

08 Mart 2018 - 10:13

Şanlıurfa Karaköprü Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri ilçe genelinde bulunan market, kasap ve fırınlarda  vatandaşların sağlığı için hijyen ve ürünlerin son kullanma tarihlerine yönelik denetim gerçekleştirdi.Şanlıurfa Karaköprü Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri ilçe genelinde bulunan market, kasap ve fırınlarda hijyen ve ürünlerin son kullanma tarihlerine yönelik denetim yaptı. Denetlemeler sırasında kurallara uymayan işyerlerine ihtar ve cezai işlem uygulandı.

Halk sağlığını korumak ve işletmelerin daha hijyenik ortamlarda hizmet vermelerini sağlamak için denetimlerini aralıksız olarak devam ettiren Karaköprü Belediyesi Zabıta ekipleri ilçe genelinde faaliyet gösteren market, kasap ve fırınlarda denetlemelerini aralıksız sürdürürken, esnafı da hijyen ve ürünlerin son kullanma tarihleri konusunda uyardı. Özellikle halkın en yoğun şekilde hizmet aldığı marketler ve fırınlar üzerinde denetimlerini sıklaştıran zabıta ekipleri, işyerlerindeki ürünleri ve depolarını kontrol etti. Denetimler sırasında ürünlerin son kullanma tarihlerini kontrol eden ekipler, daha sonra ürünleri tartarak gramajlarını teyit ettiler. Uygunsuz şekilde çalışma yapan işletmeler hakkında işlem yapan ekipler son kullanma tarihleri geçmiş olan ürünlere imha etmek üzere el koydular.

Şanlıurfa Karaköprü Belediyesi Zabıta ekipleri halkın daha sağlıklı ürünler tüketmesi için denetimlerin aralıksız bir şekilde devam edeceklerini kaydettiler.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ak Parti Şanlıurfa İlçe Belediye Başkan Adayları 2019 Açıklandı
Ak Parti Şanlıurfa İlçe Belediye Başkan Adayları 2019...
Şanlıurfa Zabıtasından Örnek Davranış
Şanlıurfa Zabıtasından Örnek Davranış