Kars’ta 40 santim buz tutan göl üzerinde atlı kızak keyfi

Kars’ta 40 santim buz tutan göl üzerinde atlı kızak keyfi

Kars’ta, yüzeyi tamamen 40 santim buzla kaplanan Çıldır Gölü üzerinde atlı kızak keyfi sürüyor.

21 Mart 2019 - 14:40

Yaklaşık 40 santim buz tutan ve üzeri karla kaplı Çıldır Gölü'nde Kars'a dışarıdan gelen vatandaşlar, atlı kızaklara binerek göl üzerinde kızak yapma keyfini doyasıya yaşıyor.

Özellikle Doğu Ekspresi ve tur operatörleri aracılığıyla Kars'a gelen vatandaşların ilk uğrak yeri Çıldır Gölü oluyor. Sevdikleriyle birlikte Kütük Evin bulunduğu bölgeye gelen vatandaşlar, burada üzeri tamamen buz tutmuş göl üzerine çıkıyor.
Bir süre göl üzerinde fotoğraf çekilen vatandaşlar, daha sonra atlı kızaklarla göl üzerinde gezinti yapıyor. ‘Buz kırılacak' korkusuyla gezinti yapan vatandaşlar heyecanlı anlar yaşıyor. Hatay'dan Ankara'ya Ankara'dan Kars'a Doğu Ekspresi ile geldiğini ifade eden Levent Ergin, “Çok eğlenceli geldi. Arkadaşlarımla Hatay'dan Ankara'ya, Ankara'dan buraya Doğu Ekspresi ile geldik. Çok güzel, bu kadar güzel olabileceğini düşünmemiştim. Gayet eğlenceli geçiyor. Korku hissetmedim ama binmeden önce bir tedirginlik hissetmiştim. ‘Acaba kırılır mı' diye bir tereddüt ediyorsun, korkuyorsun ama bindikten sonra, kısa bir mesafeden sonra o içinizdeki tedirginliği atıyorsunuz” dedi. (urfa haber-şanlıurfa haber-urfa haberleri-şanlıurfa haberleri-haber urfa-urfa son dakika)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 Kişinin Öldüğü Kavga İle İlgili Flaş Gelişme
6 Kişinin Öldüğü Kavga İle İlgili Flaş Gelişme
13 Yaşındaki Mustafa Yardım Bekliyor
13 Yaşındaki Mustafa Yardım Bekliyor