Kaymakam Çelik ve Başkan Özyavuz okulları ziyaret etti

Kaymakam Çelik ve Başkan Özyavuz okulları ziyaret etti

Şanlıurfa’nın Harran İlçe Kaymakamı Ömer Faruk Çelik ve Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, ilçede eğitim veren okulları ziyaret etti

04 Ocak 2018 - 20:52

Şanlıurfa’nın Harran İlçe Kaymakamı Ömer Faruk Çelik ve Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, ilçede eğitim veren okulları ziyaret etti. İdareciler ve öğrencilerle bir araya gelen Kaymakam Çelik ve Başkan Özyavuz, okulların ihtiyaçları hakkında bilgi aldı. Kaymakam Çelik ve Harran Belediye Başkan Özyavuz, ilçede eğitim ve öğretime devam eden okulları ziyaret ederek, idareciler, öğretmenler ve öğrencilerle buluştu. Okul yöneticilerinden ihtiyaçları hakkında bilgi alan Kaymakam Çelik ve Başkan Özyavuz, öğretmen ve öğrencilerle de sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Harran Kaymakamı Ömer Faruk Çelik, yaptığı açıklamada, fırsat buldukça okulları ziyaret ederek eksiklikleri bizzat tespit ettiklerini söyledi. Amaçlarının Harran ilçesinin eğitim ve öğretimdeki başarı grafiğini yükseltmek olduğunu dile getiren Kaymakam Çelik, “Her öğrencimiz çağdaş ve tam donanımlı okullarda eğitim alma hakkına sahip. Kentin yöneticileri olarak bizim görevimiz ise onlara bu imkanı sağlamak. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde tespit ettiğimiz eksiklerin giderilmesi için anında müdahale ediyoruz. Ayrıca öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile de toplantı yaparak hem sorunlarını dinliyor hem de moral veriyoruz” dedi.

Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz ise eğitimin her zaman öncelikleri arasında yer aldığını kaydetti.

Çağdaş kentlerin ancak iyi eğitimle yetişmiş bireyler tarafından inşa edileceğinin altını çizen Başkan Özyavuz, “Bu çocuklar bizim geleceğimiz. Onların en iyi şartlarda okumaları, kendilerini geliştirmeleri ve bu memlekete hizmet etmeleri en büyük temennimiz. Harran Belediyesi olarak çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim görmesi için üzerimize düşen ne varsa yapmaya çalışıyoruz. Zaman zaman idarecilerimizden okulların eksikleri, çevre düzenlemesi, temizlik gibi talepler geliyor. İmkanlarımız dahilinde her okulumuzun ihtiyaçlarına yanıt vermeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Başkan Özyavuz, Harran Belediyesi olarak eğitime desteklerinin artarak devam edeceğini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Herkesi İlgilendiren Kanun Yürürlüğe Girdi
Herkesi İlgilendiren Kanun Yürürlüğe Girdi
Şanlıurfaspor Menemen'i Mağlup Etti
Şanlıurfaspor Menemen'i Mağlup Etti