Kazancı Bedih Antep’te Anılacak

Kazancı Bedih Antep'te Anılacak

Urfa Sıra Gecesi Kültürünün önemli isimlerinden Şanlıurfa merhum usta sanatçı Kazancı Bedih (Bedih Yoluk) Gaziantep'te Anılacak

13 Eylül 2018 - 23:17 - Güncelleme: 14 Eylül 2018 - 16:14

Urfa Sıra Gecesi kültürünün önemli isimlerinden Şanlıurfalı merhum usta sanatçı Kazancı Bedih Gaziantep'te düzenlenecek etkinlikte anılacak. Etkinlik kapsamında Festival Park'ta Urfa Sıra Gecesi ekibi ve sanatçılar konser verecek. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından ŞANLIDER ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenecek etkinlik Cumartesi günü gerçekleşecek.

Merhum Kazancı Bedih'in Urfa Sıra Gecesi kültürünün popüler hale gelmesinde ve tüm ülkede duyulmasında büyük katkıları olduğunu söyleyen ŞANLIDER Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İsmet Erdoğan, "Gaziantepli Şanlıurfalılar olarak kültürümüzün bu önemli ismini adına yakışır bir etkinlikle anmak istedik. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin'in de desteğiyle bu etkinliği gerçekleştireceğiz. Tüm halkımızı etkinliğe bekliyoruz" dedi.

Kentin önemli bir sivil toplum kurumu olarak kentin sosyal, kültürel ve toplumsal yaşamına katkıda bulunacak çalışmalar gerçekleştirmeye devam ettiklerini belirten Erdoğan, "Kazancı Bedih bölgemizin unutulmaz bir değeri olarak en iyi şekilde hatırlanmayı hak ediyor. Önümüzdeki dönemde benzer etkinlikleri Büyükşehir Belediyemiz ve diğer kurumlarımızın işbirliğiyle gerçekleştirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

Bu haber 788 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Demirci ve Yıldız Ailesinin Acı Günü
Demirci ve Yıldız Ailesinin Acı Günü
Urfa'daki Tüm Acenteler Bir Oldu
Urfa'daki Tüm Acenteler Bir Oldu