Kepirli Mahallesinde Kültür Evi Tamamlandı

Kepirli Mahallesinde Kültür Evi Tamamlandı

Şanlıurfa Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol Kepirli kırsal Mahallesinde yapımı tamamlanan çok amaçlı kültür evinde incelemelerde bulundu

11 Mart 2019 - 20:29 - Güncelleme: 11 Mart 2019 - 20:32

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Kepirli kırsal Mahallesinde yapımı tamamlanan çok amaçlı kültür evinde incelemelerde bulundu.

Kırsal mahallerde çok amaçlı kültür evleri yaparak, ihtiyaçları giderdiklerini anlatan Demirkol, Bu anlamda biz, bütün hizmetlerimizde olduğu gibi belirli bir ölçü getirerek ve adalet anlayışı içerisinde bu uygulamalarımız devam etti. Demirkol, kırsal mahallelerde yapılan çalışmaları yerinde incelemeyi sürdürüyor. Bu kapsamda Kepirli kırsal Mahallesini ziyaret eden Demirkol, yapımı tamamlanan çok amaçlı kültür evinde incelemelerde bulundu.

Çalışmalara ilişkin de bilgiler alan Demirkol, yaptığı açıklamada, “2014 yılından bu tarafa başlamış olduğumuz çok amaçlı kültür evi inşaatlarımız devam etmektedir. Bu anlamda biz, bütün hizmetlerimizde olduğu gibi belirli bir ölçü getirerek ve adalet anlayışı içerisinde bu uygulamalarımız devam etti. Öncesinde 300 nüfus ve üzeri kırsal mahallelerimizde, sonrasında da 200 nüfus ve üzeri kırsal mahallelerimizde çok amaçlı kültür evleri inşa ettik. Bu çalışmalarımız, devam etmektedir. Bu kültür evlerimiz, mahalle sakinlerimizin acılı günlerinde taziye evi olarak, sevinçli günlerinde nişan ve düğün olarak kullanmaktadır. Çeşitli kırsal mahallelerimizde, yıkılan eski okulların yerine bu kültür evlerimiz okul olarak kullanılmaktadır" ifadelerini kullandı.Demirkol, incelemelerinin ardından bölgeden ayrıldı.(Şanlıurfa 63- urfa haber- urfahaber- şanlıurfa haber- şanlıurfa haberleri- urfa haberleri- haber urfa )

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tartıştığı müşterinin otelini bastılar: 4 yaralı
Tartıştığı müşterinin otelini bastılar: 4 yaralı
Akçakale'de Amca Yeğenini Öldürdü
Akçakale'de Amca Yeğenini Öldürdü