Kılıçdaroğlu, Bizim kasapları Sırp kasabına teslim ettiler

Kılıçdaroğlu, Bizim kasapları Sırp kasabına teslim ettiler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şanlıurfa'daki konuşmasına ve Ucuz Et ilgili Partisinin Grubunda konuştu

14 Kasım 2017 - 21:38

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şanlıurfa'daki konuşmasında ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Vatandaşı Ucuz Et ile Buluşturması ile ilgili partisinin TBMM’deki grup toplantısında yaptığı konuşmada Kırmızı et üreticileriyle ilgili, TÜİK'in başkan vekilinin et üretiminde yüzde 23 azalma var diye açıklama yaptığını söyledi.

Kılıçdaroğlu, "7 yıldır siz et ithalatı yapıyorsunuz. Hani üretim artacaktı? Et ithalatına 5 milyar dolar para ödendi. Şimdi 70 bin kasap esnafına sesleniyorum; sen bunun hesabını sandıkta sormak zorundasın. Bizim kasapları Sırp kasabına teslim ettiler. Besmelesiz eti getirdiler, halka yedirmeye çalışıyorlar. Sen onu otur sarayında kendin ye" açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Suriyelilere bugüne kadar 10 milyar dolar para harcandığına ilişkin açıklamasına değinerek, şunları kaydetti: "Şanlıurfa'da da açıklama yaptı, ‘devlet olarak bize hicret eden kardeşlerimize 30 milyar dolar harcama yaptık’ dedi. Daha sonra yaptığı pek çok açıklamada ‘30 milyar dolar harcama yaptık’ dedi. Bu 30 milyar dolar nereye harcandı, şu ana kadar çözmüş, öğrenmiş değiliz. Bakkal bile defter tutarken hesabını tutar, hiç kimse bilmiyor. Adım gibi biliyorum, Recep Tayyip Erdoğan da Binali Yıldırım da bilmiyor. Bu rakamda hatalı bir rakam. 30 milyar dolar, 90 milyar lira demek. Dağıtsanız bütün Suriyeliler abad olacak. Açlıktan ölen Suriyeli var. Nereye gitti bu paralar? Sen kul hakkı yemediysen vatandaştan toplanan 30 milyar doları kime nerede harcadın kuruşu kuruşuna bu millete hesabını ver."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa’da muhtarlar bir araya geldi
Şanlıurfa’da muhtarlar bir araya geldi
Ceylanpınar Belediyesi Muhtarlar Gününü Kutladı
Ceylanpınar Belediyesi Muhtarlar Gününü Kutladı