Kıraç, Hülya Koçyiğit ve Canan Karatay Urfa’ya Geliyor

Kıraç, Hülya Koçyiğit ve Canan Karatay Urfa'ya Geliyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi 2.İsot Festivali kapsamında Kıraç, Hülya Koçyiğit ve Canan Karatay’ın Şanlıurfa’ya geleceğini duyurdu.

18 Eylül 2018 - 15:43 - Güncelleme: 20 Eylül 2018 - 22:20

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi 2.İsot Festivali kapsamında Kıraç, Hülya Koçyiğit ve Canan Karatay’ın Şanlıurfa’ya geleceğini duyurdu.

Başkan Çiftçi Açıklamalarında,  Dolu dolu geçecek festivale tüm vatandaşları davet eden Başkan Çiftçi, 'Çiğköfte Yarışması', 'En Tatlı Acı İsot Yarışması', 'İsot Yeme Yarışması', 'İsot Yemekleri Sunumu' ve çeşitli konserlerle devam edecek buluşmalara yoğun katılım beklediklerini söyledi.

Buluşmanın ayrıntılarına yer veren Başkan Çiftçi, "Bu verimli topraklar coğrafi ürünü üne kavuşturmuş bulunmakta. İsot'ta gerek yapılış tarzından mutfaklarımızda baharat olarak kullanması, çarşılarımızı süslemesi ve bu kültürel süreci tanınmak amacıyla bu tarz bir festival düzenliyoruz. Dolayısıyla bu kıymetli ürünümüzü şehir olarak tanıtmaktan da Büyükşehir Belediyesi olarak gurur duymaktayız. İsot hasadı ile Pazar günü tarladan başlayan serüven 29 Eylül’de Sanatçımız Hülha Koçyiğit’in katılımı ile program açılışını gerçekleştireceğiz. 5 Ekim Cuma günü bu defa İsot’tan yapılan tüm yemeklerin sergilendiği programlarımız başlıyor. Ardından Kortej yürüyüşü devam ediyor. Bu festivalde özellikle esnafımızın katılımını istiyoruz, çünkü İsot tarihi hanlar esnafımızın sattığı bir ürün. İsot ile yapılmış yemek yarışmaları ile devam edecek olan programlarımız Sevcan Orhan konseri ile devam edecek. 6 Ekim Cumartesi günü Cumhuriyet Sosyal Tesislerinde yine İsot'tan yapılan 36 yemek sergilenecek. Yine tarladan sofraya uzanan fotoğraf yarışması aynı yerde yapılacak. Yine Canan Karatay’ın katılımı ile İsot’un sağlığa faydaları noktasında bir konferans düzenlenecek. Daha sonra Hamarat Eller Çarşısında 7’den 70’e çiğköfte yarışması olacak. Gecesi de İlyas Yalçıntaş konseri ile 6 Ekim Cumartesini tamamlayacağız. 7 Ekim Pazar günü Dünyanın en tatlı acısı dediğimiz İsot’un yarışması yapılacak ve gecesinde ise Kıraç Sanatçımızın konseri ile İsot festivalini tamamlıyoruz. Bu festivale kurum olarak, Esnaf ve Sanatkarlar Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Zirrat Odası, GAP Kalkınma İdaresi ve Türk Hava Yolları şuan katılım ve destek veren kurum kuruluşlarımızdır. Biz herkesin katılmasını istiyoruz, çünkü festivaller katılım olduğu zaman güzeldir. Bizler ana kurum olarak bunu tek başımıza yapabiliriz ama amaç ekonomik katkı değil kurumlarımızın bu işi sahiplenmesi ve yanımızda yer almış olmaları. Hazırlıklarımız tamamıyla kurumuz tarafından yapılmış ve bitirilmiş durumda. Gerek Tarihi Kentler Birliği Buluşması gerek ise İsot Festivali. Şimdiden tüm hemşerilerimizi bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz İsot Festivaline davet ediyorum” diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 Kişinin Öldüğü Kavga İle İlgili Flaş Gelişme
6 Kişinin Öldüğü Kavga İle İlgili Flaş Gelişme
13 Yaşındaki Mustafa Yardım Bekliyor
13 Yaşındaki Mustafa Yardım Bekliyor