Kırsaldaki Kadınlara Sağlık Eğitimi

Kırsaldaki Kadınlara Sağlık Eğitimi

Şanlıurfa Karaköprü Belediyesi Çevre Koruma Birimi tarafından köylerde kadınlara meme kanseri ve rahim kanseri ile korunma yolları hakkında bilgi verildi.

22 Ekim 2018 - 15:48 - Güncelleme: 23 Ekim 2018 - 15:52

Şanlıurfa Karaköprü Belediyesi Çevre Koruma Birimi tarafından yoğunburç köyünde bulunan kadınlara sağlıklı yaşam ve hijyen konularında eğitim veriliyor.

Şanlıurfa Karaköprü Belediyesi toplumun her kesimini bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor. Merkeze olduğu kadar kırsal mahallelere de önem veren Karaköprü Belediyesi, kırsalda yaşayan kadınları da unutmayarak sağlık ve hijyen eğitimi veriyor.

Karaköprü Belediyesi Çevre Koruma Birimi ile Karaköprü Toplum Sağlığı Merkezi ortaklığında düzenlenen eğitimlerde kırsal mahallelerde yaşayan kadınlara meme kanseri ve rahim kanseri ile korunma yolları hakkında bilgi verilirken, hijyen ve temizliğin önemi de anlatılıyor. Ayrıca kadınların tansiyon ve kan şekeri ölçümleri de yapılıyor.

Kırsal mahallelerdeki kadınlar öğrendikleri bilgilerin kendileri için çok değerli olduğunu ifade ederken, bu imkanı sağlayan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'ye teşekkür etti.

Eğitimlerde kırsalda yaşayan kadınlara çeşitli hediyeler dağıtılırken, çocuklara da boya kitapları ve kalem hediye edildi.

Bu haber 512 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kuzeyin Çocukları Şanlıurfa'yı Gezdi
Kuzeyin Çocukları Şanlıurfa'yı Gezdi
90 derecede çalışıyorlar
90 derecede çalışıyorlar