Köylükent sıcak asfaltla buluşuyor-Videolu Haber

Köylükent sıcak asfaltla buluşuyor-Videolu Haber

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi merkez ilçelerden Haliliye ve Eyyübiye’de yoğun sıcak asfalt döküm çalışmalarına devam ediyor.

05 Kasım 2017 - 14:10

Şanlıurfa'da yoğun geçen asfaltlama çalışmaları, yaklaşan kış öncesinde tüm hızıyla sürüyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi merkez ilçelerden Haliliye ve Eyyübiye’de yoğun sıcak asfalt döküm çalışmalarına devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Yol Asfalt Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, Eyyübiye’de yerli ve yabancı turistlerin geçiş güzergahı olan Eyüp Peygamber Caddesini revize ederken, Haliliye ilçesinde ise konut alanı olan Köylükent Mahallesinde cadde ve sokaklarda asfaltlama çalışması yürütüyor.

Eyüp Peygamber Caddesi revize edildi

Asfalt binder tabakası aşınmış tüm cadde ve bulvarları revize eden Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda son olarak Eyyübiye İlçesinde Eyüp Paygamber Caddesinin asfaltını yeniledi.

İnanç turizmi açısından oldukça önemli bir konuma sahip Hz. Eyüp Sabır Makamının yer aldığı caddenin mevcut deforme asfaltını sökerek yerine yeni sıcak asfalt seren Büyükşehir Belediyesine bölge halkı teşekkür etti.

Haliliye’de Köylükent sıcak asfaltla buluşuyor

Haliliye ilçesinde yeni yerleşim alanı olan ve konutların hızla yükseldiği Köylükent Mahallesinde asfalt atağı başlatan Büyükşehir Belediyesi, 503, 601, 12502, 12501, 16022 Caddelerde asfalt serimini tamamladı. Yolların eskiden oldukça çamur ve toz içinde olduğunu ifade eden bölge esnafı Büyükşehir Belediyesinin asfaltlama çalışmasının ardından bölgenin tercih edilen bir bölge haline geldiğini kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve ekibine teşekkür eden Köylükent sakinleri asfalt çalışmasının yürütülmesinde emeği geçenlere minnettarlık duyduklarını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harran'da Okula Gitmeyen Öğrenci Kalmayacak
Harran'da Okula Gitmeyen Öğrenci Kalmayacak
Boşaltılan Hastane Binası Bağımlıların Meskeni Oldu
Boşaltılan Hastane Binası Bağımlıların Meskeni Oldu