Kredi Ödeme Kolaylığına TÜMSİAD’ın Yorumu

Kredi Ödeme Kolaylığına TÜMSİAD'ın Yorumu

Türkiye Bankalar Birliğinin kredi borcu olan işletmeler için ödeme kolaylığı ile ilgli TÜMSİAD Şanlıurfa Başkanı M.Sadık Sade bir açıklamada bulundu.

10 Ekim 2018 - 21:41 - Güncelleme: 12 Ekim 2018 - 23:34

Türkiye Bankalar Birliğinin kredi borcu olan işletmeler için ödeme kolaylığı sağlamak amacıyla aldığı tavsiye kararı iş dünyası tarafından olumlu karşılandı. Birliğin aldığı tavsiye kararına göre borcu 15 milyon TL’nin altında olan işletmelerin borçlarını 24 aya kadar vadelendirmesi öngörülüyor.

Yapılandırma ile ilgili görüşlerini açıklayan TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı M.Sadık Sade, uygulamanın iş dünyasına nefes aldıracak nitelikte olduğunu belirtti. Bankaların uygulamalarının illere göre farklılıklar gösterdiğine dikkat çeken Başkan Sade, “Hükümetin veya Bankalar Birliğinin aldığı kararların Şanlıurfa uygulamalarında zaman zaman sıkıntılar yaşadık. Bankaların Gaziantep’te veya bir başka komşu ilde yaptığı uygulamayı Şanlıurfa’da tam tersi şekilde uyguladığı zamanlar oldu. Şanlıurfa iş dünyası çoğu zaman bankaların bölgeler ya da iller arası çelişkili uygulamaları nedeniyle mağduriyetler yaşadı. Bankalar Birliğinin açıklamış olduğu ödeme kolaylığının yerinde bir uygulama olduğunu ifade ediyoruz. İnşallah bu uygulama kamu ve özel bankaları tarafından uygulanır. Temennimiz bu uygulamanın tüm Türkiye’de adaletle uygulanması ve memleketimizin negatif uygulamalara maruz bırakılmamasıdır”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu