KTDD Afrin’e Yardım

KTDD Afrin’e Yardım

Kadınları Toplumsal Destekleme Derneği Şanlıurfa’dan Afrin’e İnsani Yardımlar Toplantısına Katıldı.

21 Nisan 2018 - 14:51

Kadınları Toplumsal Destekleme Derneği Şanlıurfa’dan Afrin’e İnsani Yardımlar Toplantısına Katıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başarı ile yürütülen Zeytin Dalı Operasyonu sonrasında Afrin’e yönelik insani yardımlar Türkiye’nin dört bir köşesinden Mehmetçik eliyle Afrin halkına ulaştırılıyor.

Afrin’e barış ve istikrar götürmek ve bölgeyi teröristlerden temizleyerek, asıl sahiplerine iade etmek amacıyla başlayan TSK’nın Zeytin Dalı Operasyonu, Türk halkından ve sivil toplum örgütlerinden büyük destek görüyor. Zeytin Dalı Operasyonu ile bölgede sükûnet ortamını tesis etmeye çalışan TSK, Afrin halkına huzur ve barışı da götürüyor.  Valilikler ve Belediyeleri ile sivil toplum kuruluşları ise Afrin’e yardım eli uzatmaya devam ediyor.

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu da Afrin halkına yardım eli uzatan sivil toplum örgütlerinden biri. Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Şanlıurfa Valiliği himayesinde başlattığı yeni yardım kampanyası ile bir kez daha terör örgütlerinin zulmü altındaki masum insanların yaralarını sarıyor.

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu’nun takdire değer çalışmaları, Şanlıurfa’yı ziyaret eden sivil toplum örgütlerinin de takdirlerini topluyor. 10 Nisan 2018 tarihinde Urfa’yı Şanlıurfa’yı ziyaret eden Kadınları Toplumsal Destekleme Derneği, Şanlıurfa’da Valilik himayesindeki bu insani çabanın olağanüstü değerde olduğuna şahit oldu.

Merkezi Ankara’da bulunan Kadınları Toplumsal Destekleme Derneği Başkanı Sayın Müjgân Erdem ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleri ve bir kısım dernek üyeleri,  Şanlıurfa Valiliği Konferans Salonu’ndaki toplantıya katıldı. Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu toplantısını ilgi ile izleyen Dernek Başkanı Müjgân Erdem, söz alarak Urfa’da bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını, Kadınları Toplumsal Destekleme Derneği olarak Afrinli kadınların yanında olduklarını belirtti. İnsani yardımlara sivil toplum örgütlerinin ve özellikle de kadın örgütlerinin katılmasının önemine dikkat çekti.

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem’in konuşmasında bugüne kadar 1812 tır yardımın Suriye’nin çeşitli bölgelerine ulaştırıldığını söylemesi Şanlıurfa’nın insani yardımlar konusunda bölgenin lokomotifi olduğunun göstergesidir. Nitekim Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin de konuşmasında bu konuya dikkat çekiyordu.

Şanlıurfa Valisi Erin şunları söyledi.  “Bu toplantı aslında Şanlıurfa’nın tarihte defalarca ispat ettiği insaniyet dediğimiz o yüksek değeri bir kez daha tecelli ettirmesini arzu etmemizin bir sonucudur. Şanlıurfalı kardeşlerimiz, bu güzel memleketteki güzel insanlar tarihte birçok kez insanlığını, yardımseverliğini, kardeşliğini ortaya koymuş ve bununla birlikte cesaretini ve kahramanlığını ortaya kayarak bunu da “Şanlı” unvanıyla taçlandıran bir millettir.

Dünyaya örnek olacak yüksek değerleri ortaya koyabilen insanların yaşadığı bir şehirdir Şanlıurfa. Şanlıurfa, son yedi senedir de bunu açık ve net bir şekilde sergileyen, takdire şayan bir milletin yaşadığı bir şehir. Yedi senedir Avrupa’nın bütün ülkelerini toplasanız Şanlıurfa’nın gösterdiği kadirşinaslığın, misafirperverliğin ve güzelliğin yüzde onunu gösterememiştir. Şanlıurfalı kardeşlerimize bu anlamda ne kadar teşekkür etsek yüzümüzü ak çıkardıkları için, Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzünü ak çıkardıkları için Allah hepsinden razı olsun.”

Şanlıurfa’nın şanına yakışır insani yardımlarından yardım kampanyalarından birini daha başlattı. Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu’nun başlattığı ve on gün devam edecek olan Afrin’e yardım kampanyasına kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının biraz daha destek olmaları amacıyla düzenlenen toplantıya,ilçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, kamu kurum temsilcileri ile bazı sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Kadınları Toplumsal Destekleme Derneği Başkanı ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleri, Şanlıurfa’nın Afrin’e insani yardımlar ulaştırmasının tüm illere örnek olması gerektiği düşüncelerini toplantı sonrasında ilgililere bildirdiler. Toplantının ardından Dernek Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Vali Abdullah Erin ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Şanlıurfa’nın Afrin’e insani yardımlarının, Ankara’daki tüm sivil toplum örgütlerine örnek olacağı kanaatindeKadınları Toplumsal Destekleme Derneğiüyeleri Şanlıurfa’nın şanına yakışır ve takdire şayan bir kampanya ile övünülecek bir şehir olduğunun altını çizdiler.Haber Bülent KARACA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da dereye düşen çocuk boğuldu
Şanlıurfa'da dereye düşen çocuk boğuldu
Şanlıurfa’da deprem
Şanlıurfa’da deprem