Mahalleyi Yaşanmaz Hale Getiren Gölet Toprakla Dolduruldu

Mahalleyi Yaşanmaz Hale Getiren Gölet Toprakla Dolduruldu

Şanlıurfa’nın Akçakele Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan,  Güvenç Mahallesi’nde devam eden gölet ve dere ıslah çalışmalarını denetledi.

27 Mart 2018 - 11:26 - Güncelleme: 27 Mart 2018 - 17:50

Şanlıurfa’nın Akçakele Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan,Güvenç Mahallesin’nde devam eden gölet ve dere ıslah çalışmalarını denetledi.Yaklaşık 40 yıldır mahalle ortasında kalan ve yazın sulama suyundan, kışın yağmur suyundan dolan gölet halkın isteği üzerine Başkan Ayhan’ın talimatıyla iş makineleriyle toprakla dolduruldu. Çalışmaları yerinde takip eden Ayhan, vatandaşların takdirini topladı.

Mahalle sakinlerinden Ahmet Yasak, yaklaşık 40 yıldır yağmur, akıntı ve tarım amaçlı sulama sularıyla dolan gölletin can ve mal güvenliği için büyük tehlike oluşturduğunu belirtti. Göletteki kirli sulardan yayılan kokuların ve oradan çoğalan sivrisinek ve benzeri haşerelerin çevre sakinlerinin sağlığını tehdit ettiğini dile getiren Yasak, “Gölet çocuklar için de büyük tehlike arz ediyordu. Her an bir çocuk buraya girecek, diye yüreğimiz ağzımıza geliyordu. Belediye Başkanımız Ayhan’dan buranın toprakla doldurulması için talepte bulunduk. Derhal gerekli çalışmaları başlattı.  Çok şükür, yıllardır hepimizi rahatsız eden bu sorundan kurtulduk. Emeklerinden dolayı Ayhan’a teşekkür ediyoruz.” dedi.

İş makinelerinin çalışmalarını mahalle halkıyla bir süre izleyen Başkan Ayhan, halkın verdiği desteğe layık olmaya çalıştıklarını kaydetti. Vatandaşların bugüne kadar ihmal edilmiş hiçbir sorununa kayıtsız kalmadıklarını vurgulayan Ayhan, “Senelerdir mahalle ortasında kalmış ve burada yaşayanların adeta korkulu rüyası haline gelen bu gölette çözüm bulmakta bizlere nasip oldu. Mahalle halkımızın önemli bir problemini haletmenin sevincini yaşıyoruz.” diye konuştu.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarihi Ankara mitinginde önemli açıklamalar
Tarihi Ankara mitinginde önemli açıklamalar
Oyuncakları gören küçük Mirza'nın mutluluğu izleyenleri duygulandırdı
Oyuncakları gören küçük Mirza'nın mutluluğu izleyenleri...