Mardinli turistin Şanlıurfa sevgisi

Mardinli turistin Şanlıurfa sevgisi

Mardin’den Şanlıurfa’ya gelen Yerli Turistlerden Aydan Çelik, Urfa sevgisini SANLİURFA 63 COM’a anlatı.

17 Temmuz 2017 - 15:36 - Güncelleme: 17 Temmuz 2017 - 15:38

Mardin’den Şanlıurfa’ya gelen Yerli Turistlerden Aydan Çelik, Urfa sevgisini SANLİURFA 63 COM’a anlatı.

Aydan Çelik,  Mardin’den geliyorum Mardinliyim. Genelde her yıl Urfa’ya gelirim Urfa’yı çok severim, Urfalıları çok severim, büyük bir gönül bağım var Urfa’ya, Urfalılara hepsini çok seviyorum. Urfa’nın etrafı dumanlı dağlar gezme ceylan bu dağlarda seni avlarlar, Urfa’nın insanı çok medeni, sevecen, insancıl ve duygusal insanlar. Urfa’nın toprağını da seviyorum, taş evlerini de seviyorum, insanlarını seviyorum. İnsanları yardımsever, merhametli, doğası, hürmet, saygı, sıra gecesi, insanları güler yüzlüdür.

Urfa güneydoğu’nun kalbidir

Aydan çelik,  Tabii ki herkesi batısıyla, doğusuyla, yurt dışıyla bütün insanları buraya davet ediyorum gelip görsünler güneydoğunun en güzel tarihi şehri, gönüllerin şehrini görsünler, peygamberler şehrini görsünler. Biz her zaman gelip duamızı da ederiz, dualarımız şimdiye kadar boşa gitmemiştir Allah’u teala hepimizin duasını kabul etmiştir. Şükürler olsun Allah’ımıza, Urfa’ya şükürler olsun. Urfa halkı gayet saygılılar, esnafı çok hürmetkâr, çalışan emekli kardeşlerimiz, esnaflarımız çok hürmetkâr, çok saygılılar, güler yüzlüler bu yetiyor gelip Urfa’yı görsünler, Urfa’nın Güneydoğu'nun kalbi olduğunu keşfetsinler herkesi Urfa’ya bekliyorum. Urfa’da Balıklı gölü gezdim, Halfeti’yi, merkezi, sıra gecesini kısacası dağı taşı altın, insanlarının kalbi altın, buraya gelince kalbimiz öyle güzel atıyor ki, buraya geldiğiniz zaman o kalp atışını duyacaksınız, yaşayacaksınız. Son olarak bütün Urfa’ya, Urfa halkına çok teşekkür ediyorum, sevgilerimi sunuyorum, çok seviyorum hepsini, bütün yurt dışında ki gurbetçilerimize, batıdaki, doğudaki bütün insanlarımızın buraya gelip görmelerini istiyorum, o kalp atışını, o sevgiyi burada yaşasınlar istiyorum. Dedi.

Urfa’nın toprağı ile ölmek istiyorum

Aydan Çelik, yüce Allah’ımıza inanıyoruz. Yüce Allah’ımıza seviyoruz. Bizi yarattığına şükür ediyoruz. yaradanı seviyoruz. O bizi öyle güzel yarattı ki, ben öbür dünyaya gideceğim zaman Urfa’nın toprağı ile gitmek istiyorum. güzel bir şekilde gül suları ile yıkanıp, süslenip, püslenip o kalbimin güzelliği İle gitmek istiyorum. Benim kişisel kremlerim var. kişisel bakımlarım var. şampuanlarım, gül sularım, bakım kremlerim ile Allahu Teala’nın karşısına geçtiğim zaman böyle çıkmak istiyorum. Dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Demirkol’dan 27 Mayıs Mesajı
Demirkol’dan 27 Mayıs Mesajı
Çiftçi, AK Partililere Seslendi
Çiftçi, AK Partililere Seslendi