Mazot Gübre Destekleme Ödemeleri Başladı

Mazot Gübre Destekleme Ödemeleri Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, mazot-gübre destekleme ödemelerine ilişkin aşağıdaki açıklamada ödemelerin başladığını duyurdu.

23 Şubat 2018 - 23:40

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, mazot-gübre destekleme ödemelerine ilişkin aşağıdaki açıklamayı yaptı: "Bilindiği üzere çiftçilerimizin üretim maliyetini azaltmak için mazot desteğini ilk kez 2003 yılında AK Parti olarak biz başlatmıştık. Gübre desteğini de 2005 yılında ilk kez doğrudan çiftçilerimize vermiştik. Şimdi de, yeni bir ilke daha imza atarak çiftçilerimizin kullandığı mazotun yarısını ödemeye başladık.

Mazot ve gübre desteklerini bugünden itibaren üreticilerimize ödemeye başladı. Bu kapsamda yaklaşık 2,5 milyar TL’lik ödeme gerçekleştireceğiz.

Bugün saat 18.00’den sonra başlayan ödemeler, gelen icmaller ve TC kimlik numaralarına göre gerçekleştirilecek. Bu 2,5 milyar liralık destekle birlikte, 1 Ocak 2018 tarihinden bu yana çiftçilerimize toplam 4 milyar liralık destek ödemesi yapmış olacağız. Böylelikle 2018 yılı destekleme bütçesi olan 14,5 milyar liranın yüzde 28’ini ödemiş olacağız. Söz konusu destek ödemelerinin üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Dedi (Şanlıurfa 63 Haber)

 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • urfali
  10 ay önce
  destegide bedava su verdiginiz cazip sulama.yeri harrana akcakaleye verin buralar nede olsa..ayricalikli yerlere verin digerlerini bosversinler digerlerini
 • Ahmet alp
  10 ay önce
  Mardin ilinde ödemeler ne zaman başlayacak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfa'daki Yediemin Otoparkları Boşaltılıyor
Urfa'daki Yediemin Otoparkları Boşaltılıyor
CHP Şanlıurfa Demokrat Partiyi Ziyaret Etti
CHP Şanlıurfa Demokrat Partiyi Ziyaret Etti