Mehmet Akif İnan Adana’da Yürüyüş İle Anıldı

Mehmet Akif İnan Adana'da Yürüyüş İle Anıldı

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Adana Şube üyeleri Şanlıurfalı merhum Mehmet Akif İnan vefatının 19. yılında anma yürüyüşü gerçekleştirdi

08 Ocak 2019 - 13:38 - Güncelleme: 08 Ocak 2019 - 13:48

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen'in kurucu başkanı Şanlıurfalı merhum Mehmet Akif İnan vefatının 19. yılında Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Adana Şube üyeleri tarafından anıldı.

Mehmet Sezer başkanlığında başlatılan Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Projesi'nin 503. günü anlamlı bir etkinliğe dönüştü. Düzenlenen etkinlikle Mehmet Akif İnan rahmetle anıldı.

Yüreğir Toki Köprülü Camii önünden başlayıp, Gençlik Köprüsü önünde biten yaklaşık 10 kilometrelik Mehmet Akif İnan'ı anma yürüyüşü sonunda Mehmet Akif İnan'ın şiirleri ve kitaplarından bölümler okundu. Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Adana Şube üyeleri daha sonra kurucu genel başkanları için dua ettiler.

Etkinlikte konuşan Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, "12 Temmuz 1940 yılında Şanlıurfa’da doğan öğretmen, şair, yazar, sendikacı, düşünce adamı, 7 güzel adamdan biri olan Mehmet Akif İnan 1992’de Eğitim-Bir-Sen sendikasını, 1995’te Memur-Sen Konfederasyonunu kurdu. 6 Ocak 2000 yılında Şanlıurfa’da vefat etti” dedi.Etkinlik sonrası katılımcılara Mehmet Akif İnan’ın çeşitli kitapları hediye edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Takla Atan Motosikletin Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Takla Atan Motosikletin Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Budak Ailesinin Acı Günü
Budak Ailesinin Acı Günü