Mehmet Karavar Aday Adayı Oldu

Mehmet Karavar Aday Adayı Oldu

Şanlıurfa Siverek’teki güçlü aşiretlerden Kırvar Aşiretine mensur eski milletvekili Ahmet Karavar’ın oğlu Avukat Mehmet Karavar AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldu

29 Nisan 2018 - 00:38

Şanlıurfa Siverek’teki güçlü aşiretlerden Kırvar Aşiretine mensur eski milletvekili Ahmet Karavar’ın oğlu Avukat Mehmet Karavar AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldu

TBMM 20. ve 21. Donem Şanlıurfa milletvekili olan Kırvar Aşiretinden Ahmet Karavar’ın oğlu Avukat Mehmet Karavar 24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinde AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

Aday Adayı Mehmet Karavar Açıklamasında, Dünyanın bütün zalimlerine karşı dik durabilmek adına hakikatten, zulme karşı adaletten, mazlumdan ve milletten yana olmak gibi bir derdimiz var. Şanlıurfa’dan İstanbul’a, Kudüs’ten Mekke’ye uzanan ümmet coğrafyasında aynı kıbleye yönelen, aynı davaya inanan bu aziz vatana gönül vermiş millete tek amacımız hizmet etmektir. Tükenen insanlığın yeniden ayağa kalkması, parçalanmış ümmetin ‘biz’ olma duygusuyla bir ve beraber olması için sahip olduğumuz siyasi birikim ve özveri ile Şanlıurfa halkına hizmet etmeye hazırız.

Biliyoruz ki; Türkiye’nin istiklal mücadelesi dünya mazlumlarının umutla beklediği kutsal bir davadır. Geçmişin külünü değil közünü geleceğe taşıyan, yeni bir vizyon, yeni bir zihniyet ve değişimle taşın altına yüreğini koyabilen nesillere ihtiyacımız var. Tefrikanın kardeşliğimizi etkilediği zamanlarda başkasının derdini dert bilen, halka hizmeti Hakk’a hizmet görebilen genç fikirlerin sağına soluna bakmadan ‘ben de varım’ diyebilmesi, milli iradenin şekillendireceği Başkanlık sisteminin tesisi açısından oldukça önemlidir. Bizler de sloganlarla değil azim ve inançla çıktığımız bu yolda zamana ve mekana göre değişmeyen, bulunduğu ortamda şekil alan değil bulunduğu ortama şekil veren bir siyasi anlayış tahayyül ediyoruz. İşte bu dert ve dava bilinciyle Yeni Türkiye’nin ve Şanlıurfa’nın geleceğine dair bir sevdamız var.

Çanakkale’de aynı siperde omuz omuza savaşan ecdadımız, tarihi bir birlikteliği ve milli duruşu hatırlatır bize. Türk-Kürt, Zaza-Arap Alevi-Sünni ayrımı gözetmeksizin bir arada yaşayan milletimize boyun eğdirmek isteyenlere, onlara destek veren vesayete ve illegal örgütlere karşı hep birlikte mücadele etmeye kararlıyız. Irkçılığı, mezhepçiliği ve cemaatçiliği değil, yönetimde hoşgörüyü, siyasette hamaset ve popülizmden uzak merhamet ve adaleti esas alıyoruz. Şiddete, güçten beslenenlere karşı gücün sözünü değil, sözün gücünü savunuyoruz.

Sınırları aşan bir bilinçle Gazze’de esaslı bir direniş ortaya koyan ve Mescid-i Aksa’da siyonist zulmüne karşı direnen adanmışlarla, Bosna’ya vefayı götüren, Doğu Türkistan’da gönül diliyle konuşan herkesle aynı derdin yolcusuyuz. Batı’nın yüz çevirdiği muhacir kardeşlerimize kapılarını açan, ümmetin son umudu Türkiye’mizde barış ve kardeşlik için, Doğu’nun kadim medeniyetini, bir arada yaşama anlayışını diri tutmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Zor günler geçirdiğimiz zamanlarda, demokrasiye olan inancımız gereği milli irade karşısında ittifak eden tüm güçlere, teröre ve destekçilerine ‘tek vatan, tek bayrak, tek millet ve tek devlet’ diyoruz. Gazzeli çocukların, Halepli annelerin duasını alan kurucu liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği vizyon gereği; AK Parti davasının ‘ilk günkü aşkla’ devamı için 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçimlerde aday adayı oldum.

İnsanlık ortak paydasında buluşacağımız, daha yaşanabilir bir Şanlıurfa, farklı ırkların, mezheplerin bir arada kardeşçe yaşadığı, aramızda duvarlar yerine köprüler inşa ettiğimiz bir Türkiye hayal ediyor ve “Milletin Adamı” ilkesiyle yola çıkıyorum. Rabbim 15 yıl önceki samimiyet ve dava bilinciyle Şanlıurfa halkıyla birlikte yürüdüğümüz bu yolculukta bizleri yalnız bırakmasın. İfadelerinde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfalı Gençlerde Dövme Merakı
Urfalı Gençlerde Dövme Merakı
Ceylanpınar'da Kesilen Cezaları ile İlgili Açıklama
Ceylanpınar'da Kesilen Cezaları ile İlgili Açıklama