Memleket İsterim Şiiri Bakan Selçuk’u Duygulandırdı

Memleket İsterim Şiiri Bakan Selçuk'u Duygulandırdı

Şanlıurfa’ya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kuveyt-Türk Ortaokulunda Suriyeli kız öğrencinin okuduğu Memleket isterim şiiri ile duygulandı.

19 Eylül 2018 - 13:39 - Güncelleme: 20 Eylül 2018 - 08:17

Yeni eğitim öğretim yılı dolaysıyla Şanlıurfa’ya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ziyaret ettiği Suriyeli öğrencilerin eğitim aldığı Kuveyt-Türk Ortaokulunda Suriyeli kız öğrencinin okuduğu ‘Memleket isterim’ şiiri ile duygulandı.

Zeytin Dalı Lise Eğitim Kampüsü'nün açılışını gerçekleştirdikten sonra beraberindeki heyetle Kuveyt-Türk Ortaokulunda Suriyeli öğrencileri ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, girdiği sınıfta kız öğrencinin okuduğu şiir ile duygulandı. 10 yaşındaki Suriyeli Şehed Mustafa, Cahit Sıtkı Tarancı’nın ‘Memleket isterim’ şiirini okuduğu sırada Bakan Selçuk telefonuna sarılarak çocuğun videosunu çekti. Bakan Selçuk, şiir bittikten sonra küçük kıza sarılarak yanaklarından öptü. Yaşanan duygu dolu anlar sonrası hatıra fotoğrafları çekildi.

Suriyeli Şehed Mustafa, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un kendilerini ziyaret etmesi ile mutlu olduğunu belirtti. Şehed Mustafa, “Ben bakanı görünce çok sevindim, mutlu oldum, inşallah Suriye’de savaş bitince biz de ülkemize gideriz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gazetecilerden Beyazgül'e ziyaret
Gazetecilerden Beyazgül'e ziyaret
Hakim ve savcılara veda yemeği
Hakim ve savcılara veda yemeği