Memleket Sevdalıları İlk Tanıtım Toplantısını...

Memleket Sevdalıları İlk Tanıtım Toplantısını Gerçekleştirdi

Şanlıurfa’da özel bir mekanda düzenlenen Şanlıurfa Memleket Sevdalıları Derneği ilk tanıtım toplantısına dernek üyeleri ve basın mensupları katıldı

14 Mayıs 2018 - 19:27

Şanlıurfa’da özel bir mekanda düzenlenen Şanlıurfa Memleket Sevdalıları Derneği ilk tanıtım toplantısına dernek üyeleri ve basın mensupları katıldı. Burada dernek ile ilgili bilgiler veren Şanlıurfa Memleket Sevdalıları Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Şanlı, asıl amacın kentin kültürüne katkıda bulunmak çeşitli aktiviteler yaparak toplumun mutlu olmasını sağlamak ve panel ve seminerlerle vatandaşımızı bilgilendirmek olduğunu söyledi. Yaklaşık 4 aydır faaliyet gösterdiklerini Şanlıurfa’ya hizmet vermeyi amaçladıklarını ifade eden Şanlı, “Tarihi mirasımızın, kültürel değerlerimizin ve tabiat varlıklarımızın korunması, Şanlıurfa’da her alanda eksikliklerin giderilmesi için çalışmalar yapacağımızı söyleyerek tek amacımızın memleket sevdası olduğunu belirtmek isteriz” dedi.

Derneğin tüzüğüne uygun hareket edeceklerini kaydeden Şanlı, “Bizler memleketimiz için faydalı faaliyetler yapma hususunda samimiyetle uğraş vermeyi amaç edinen gönüllüler olarak, toplumumuzun yaşadığı sorunları çözme noktasında mücadele vereceğiz. Şunu çok iyi biliyoruz ki, sevgi ve hoşgörü kültürünün hakim olduğu yerde çok güzel faaliyetler hayata geçecektir. Özellikle kenar semtlerdeki aile içi iletişim sorunlarını çözmek için bazı çalışmalar yapacağız, bu bölgelerde aile içinde yaşanan sorunlar geleceğimiz olan gençlerimizi etkilemekte bu hususta iletişim sorunlarını çözmeyi hedeflemekteyiz. Şanlıurfa merkez olmak üzere tüm ilçelerimizde çeşitli etkinlikler yapmayı planlıyoruz. Yapacağımız etkinliklerde özellikle birlik ve beraberliği vurgulayacağız. Birlik ve beraberliğin olduğun bir yerde huzur ve güven olur. Şanlıurfa Memleket Sevdalıları Derneği olarak yapmayı planladığımız çalışmalarımız bunlar ayrıca yılsonuna kadar 2.000 üye toplamayı hedefliyoruz umarım çalışmalarımız hayırlara vesile olur. Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve ekibine, İlçe belediye başkanlarına, İl Emniyeti Teşkilatına ve tüm basın mensuplarımıza destekleri için şimdiden teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

ŞANLIURFA MEMLEKET SEVDALILARI YÖNETİM KURULU

Abdulkadir Şanlı - Dernek Başkanı

Bekir Ayyıldız - Başkan Yardımcısı

Sabri Şanlı - Genel Sekreter

Bilal Doğan - Denetim Kurulu Üyesi

Aziz Çiftçi - Basın Sözcüsü

2018/05/2018-05-14-19-30-48.jpg
2018/05/2018-05-14-19-30-51.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aksak’ın Görüşmeleri Meyvesini Vermeye Başladı
Aksak’ın Görüşmeleri Meyvesini Vermeye Başladı
Bakan Koca'dan Viranşehir'e Müjde
Bakan Koca'dan Viranşehir'e Müjde